Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (119 entries)

en: TLS handshake failed: %s
sq: Duarshtrëngimi TLS dështoi: %s

en: Received HTTP response code %d.  The most likely reason for this is that your GMail username or password is incorrect.
sq: U mor kod përgjigjeje HTTP %d. Shkaku më i mundshëm për këtë është fakti që emri juaj i përdoruesit apo fjalëkalimi GMail nuk është i saktë.

en: Received HTTP response code %d, which should be 200.  There may be a problem with GMail's servers, or they have incompatibly changed their authentication method or location of the new messages feed.
sq: U mor kod përgjigjeje HTTP %d, i cili do të duhej të ishte 200.  Mund të ketë ndonjë problem me shërbyesit GMail, ose mund të kenë ndryshuar në mënyrë të papërputhshme metodën e tyre të mirëfilltësimit ose vendin e prurjes për mesazhe të rinj.

en: Previous thread hasn't exited yet, not checking mail this time.
sq: Instanca e mëparshme s’është mbyllur akoma, s’po kontrollohet postë këtë herë.

en: _Username:
sq: _Emër përdoruesi:

en: _Password:
sq: _Fjalëkalim:

en: Check for _new messages every
sq: Kontrollo për mesazhe të _rinj çdo

en: minute(s).
sq: minutë(a).

en: Remote GMail Mailbox
sq: Kuti postare GMail e largët

en: The GMail plugin can connect to Google's mail service and securely retrieve the number of new messages.
sq: Shtojca GMail mund të lidhet te shërbimi Google i postës dhe të marrë në mënyrë të sigurt numrin e mesazheve të rinj.

en: Secure IMAP is not available, and the IMAP server does not support plaintext logins.
sq: S’ka IMAP të sigurt dhe shërbyesi IMAP s’mbulon hyrje në të përmes teksti të thjeshtë.

en: Authentication failed.  Perhaps your username or password is incorrect?
sq: Mirëfilltësimi dështoi. Ndoshta emri juaj i përdoruesit apo fjalëkalimi është i pasaktë?

en: STARTTLS security was requested, but this server does not support it.
sq: Lypsej sigurimi përmes STARTTLS, por ky shërbyes nuk e mbulon atë.

en: Failed to get folder list
sq: S’u arrit të merrej listë dosjesh

en: Please wait...
sq: Ju lutemi, pritni…

en: Error
sq: Gabim

en: No server or username is set.
sq: S’është caktuar shërbyes apo emër përdoruesi.

en: The folder list cannot be retrieved until a server, username, and probably password are set.  Also be sure to check any security settings in the Advanced dialog.
sq: S’mund të merret lista e dosjeve, pa u ujdisur një shërbyes, emër përdoruesi dhe, ka mundësi, edhe një fjalëkalim.  Gjithashtu sigurohuni se keni kontrolluar çfarëdo rregullimi sigurie te dialogu Të mëtejshëm.

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Set New Mail Folders
sq: Caktoni Dosje Poste të Re

en: New Mail Folders
sq: Dosje Poste të Re

en: _Refresh
sq: _Rifreskoje

en: Advanced IMAP Options
sq: Mundësi të Mëtejshme IMAP

en: Connection
sq: Ndërlidhje

en: Use unsecured connection
sq: Përdor lidhje të pasigurtë

en: Use SSL/TLS on alternate port
sq: Përdor SSL/TSL në portë alternative

en: Use SSL/TLS via STARTTLS
sq: Përdor SSL/TLS përmes STARTTLS

en: Use non-standard IMAP _port:
sq: Përdor _portë IMAP jo standarde:

en: Folders
sq: Dosje

en: IMAP server _directory:
sq: _Drejtori shërbyesi IMAP:

en: IMAP Server
sq: Shërbyes IMAP

en: _Mail server:
sq: Shërbyes _poste:

en: _Advanced...
sq: _Të mëtejshme…

en: New mail _folders...
sq: _Dosje poste të re…

en: Remote IMAP Mailbox
sq: Kuti postare IMAP e largët

en: The IMAP plugin can connect to a remote mail server that supports the IMAP protocol, optionally using SSL for link protection.
sq: Shtojca IMAP mund të lidhet me një shërbyes të largët poste që mbulon protokollin IMAP, duke pasur mundësinë edhe të lidhet duke përdorur SSL për mbrojtje lidhjeje.

en: Failed to get status of file %s: %s
sq: S’u arrit të merrej gjendja e kartelës %s: %s

en: %s is not a directory. Is %s really a valid maildir?
sq: %s s’është drejtori. A është %s vërtet një drejtori e vlefshme poste?

en: Maildir _Path:
sq: _Shteg Maildir:

en: Select Maildir Folder
sq: Përzgjidhni Dosje Maildir

en: Local Maildir Spool
sq: Mbështjellë Vendore Maildir

en: The Maildir plugin can watch a local maildir-style mail spool for new messages.
sq: Shtojca Maildir mund të vëzhgojë për mesazhe të reja te një mbështjellë vendore poste të llojit maildir.

en: Mbox _Filename:
sq: _Emër kartele mbox:

en: Select mbox file
sq: Përzgjidhni kartelë mbox

en: Local Mbox spool
sq: Mbështjellë Vendore Mbox

en: Mbox plugin watches a local mbox-type mail spool for new messages.
sq: Shtojca Mbox vëzhgon për mesazhe të reja te një mbështjellë vendore poste të llojit mbox.

en: Malformed line %s in %s ignored.
sq: U shpërfill rresht i keqformuar %s te %s.

en: The configuration of this plugin is read from
    the default mh maildir profile file ~/.mh_profile
sq: Formësimi i kësaj shtojce lexohet prej
    kartelës parazgjedhje të profilit maildir mh ~/.mh_profile

en: Local MH mail folder
sq: Dosje poste MH vendore

en: MH plugin watches local MH folders for new mail
sq: Shtojca MH mban nën vëzhgim dosje MH vendore për postë të re

en: Advanced POP3 Options
sq: Mundësi të Mëtejshme POP3

en: Use SSL/TLS via STLS
sq: Përdor SSL/tsl përmes STLS

en: Use non-standard POP3 _port:
sq: Përdor _portë POP3 jo standarde:

en: POP3 Server
sq: Shërbyes POP3

en: Remote POP3 Mailbox
sq: Kuti postare POP3 e largët

en: The POP3 plugin can connect to a remote mail server that supports the POP3 protocol, optionally using SSL for link protection.
sq: Shtojca POP3 mund të lidhet me një shërbyes të largët që mbulon protokollin POP3, mundësisht duke përdorur SSL-në për mbrojtje lidhjeje.

en: Operation aborted
sq: Veprimi u ndërpre

en: Could not find host "%s": %s
sq: S’u gjet dot strehë "%s": %s

en: Failed to connect to server "%s": %s
sq: S’u arrit të lidhej me shërbyesin "%s": %s

en: Not compiled with SSL/TLS support
sq: S’është përpiluar me mbulim për SSL/TLS

en: Failed to send encrypted data: %s
sq: S’u arrit të dërgoheshin të dhënash të fshehtëzuara: %s

en: Failed to send data: %s
sq: S’u arrit të dërgoheshin të dhëna: %s

en: Failed to receive encrypted data: %s
sq: S’u arrit të merreshin të dhëna të fshehtëzuara: %s

en: Failed to receive data: %s
sq: S’u arrit të merreshin të dhëna: %s

en: Canceling read: read too many bytes without a newline
sq: Po anulohet leximi: u lexuan shumë bajte pa fillim rreshti të ri

en: Buffer is not large enough to hold a full line (%s < %d)
sq: Shtytëza s’është aq e madhe sa të mbajë një rresht të tërë (%s < %d)

en: Unable to write config file '%s'
sq: S’arrihet të shkruhet kartelë formësimi '%s'

en: Unable to set permissions on config file '%s'.  If this file contains passwords or other sensitive information, it may be readable by others on your system.
sq: S’arrihet të caktohen lejet mbi kartelën e formësimit '%s'.  Nëse kjo kartelë përmban fjalëkalime apo të tjera të dhëna të rezervuara, mund të jetë e lexueshme nga të tjerët në sistemin tuaj.

en: This mailbox type does not require any configuration settings.
sq: Ky lloj kutie postare nuk lyp ndonjë rregullim formësimi.

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: Mailbox _Name:
sq: _Emër Kutie Postare:

en: Mailbox name required.
sq: Lypset emër kutie postare.

en: Please enter a name for the mailbox.
sq: Ju lutemi, jepni emër për kutinë postare.

en: Edit Mailbox: %s
sq: Përpunoni Kutinë Postare: %s

en: Select Mailbox Type
sq: Përzgjidhni Lloj Kutie Postare

en: Select a mailbox type.  A description of the type will appear below.
sq: Përzgjidhni lloj kutie postare. Më poshtë jepet një përshkrim i llojit.

en: Add New Mailbox
sq: Shto Kuti të Re Postare

en: Remove Mailbox
sq: Hiq Kuti Postare

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: Removing a mailbox will discard all settings, and cannot be undone.
sq: Heqja e një kutie postare do të hedhë tej tërë rregullimet për të dhe kjo nuk mund të zhbëhet.

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Remove
sq: Hiqe

en: Mailboxes
sq: Kuti Postare

en: _Add
sq: _Shtoje

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: _Edit
sq: _Përpunoje

en: No new mail
sq: Pa postë të re

en: You have %d new message: | You have %d new messages:
sq[0]: Keni %d mesazh të ri:
sq[1]: Keni %d mesazhe të rinj:

en: tells how many new messages in each mailbox|    %d in %s
sq: tregon sa mesazhe të rinj në secilën kuti poste|    %d te %s

en: The mailwatch applet cannot be added to the panel.
sq: Programthi mailwatch s’mund të shtohet te paneli.

en: It is possible that your version of GLib does not have threads support.
sq: Ka të ngjarë që versioni juaj i GLib-it nuk mbulon rrjedha.

en: Mailwatch log
sq: Regjistër Mailwatch-i

en: C_lear
sq: _Spastroje

en: Select Icon
sq: Përzgjidhni Ikonë

en: _Normal
sq: _Normale

en: Ne_w mail
sq: Postë e _re

en: Failed to open web browser for online documentation
sq: S’u arrit të hapej shfletuesi për dokumentin në internet

en: Online Documentation
sq: Dokumentim Në Internet

en: Do you want to read the manual online?
sq: Doni të lexoni doracakun në internet?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained.
sq: Do të ridrejtoheni te sajti i dokumentimit, atje ku mirëmbahen faqet e ndihmës.

en: _Read Online
sq: _Lexojeni Në Internet

en: _Always go directly to the online documentation
sq: Shko _përherë drejt e te dokumentimi në internet

en: Mail Watcher
sq: Vëzhgues Poste

en: _Help
sq: _Ndihmë

note: External programs.
en: External Programs
sq: Programe të Jashtme

en: Run _on click:
sq: Xhiro _kur klikohet:

en: Run on first new _message:
sq: Xhiro për _mesazhin e ri të parë:

en: Run on _each change of new message count:
sq: Xhiro për -Çdo ndryshim numri mesazhesh të rinj:

note: Icons.
en: Icons
sq: Ikona

en: Ne_w Mail
sq: Postë e _Re

note: Log
en: Log
sq: Regjistër

en: Log _lines:
sq: _Rreshta regjistri:

en: _View Log...
sq: _Shihni Regjistër…

en: Show log _status in icon
sq: Shfaq _gjendje regjistri si ikonë

en: Xfce4 Mailwatch Plugin
sq: Shtojcë Xfce4 Mailwatch

en: A featureful mail-checker applet for the Xfce Panel
sq: Programth plot me funksione kontrolli poste për Panelin e Xfce-së

en: Update Now
sq: Përditësoje Tani

en: View Log...
sq: Shihni Regjistër…

en: Check mail from multiple mailboxes
sq: Kontrollo për postë prej shumë kutish postare
