Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (43 entries)

en: size:                %g
ast: tamañu:                %g

en: used size:           %g
ast: tamañu usáu:           %g

en: percentage used:     %d
ast: porcentaxe usáu:     %d

en: file system type:    %s
ast: triba de sistema de ficheros:    %s

en: actual mount point:  %s
ast: puntu de montaxe actual:  %s

en: disk: %s
ast: discu: %s

en: mount point: %s
ast: puntu de montaxe: %s

en: not mounted
ast: ensin montar

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
ast: Nun pudo lleese'l to /etc/fstab. Esto amenorgará enforma les habilidaes del complementu.

en: [%s/%s] %s free
ast: [%s/%s] %s llibre

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
ast: <span foreground="#FF0000">non montáu</span>

en: devices
ast: preseos

en: Mount Plugin
ast: Complementu de montaxe

en: Properties
ast: Propiedaes

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
ast: Esto namái ye útil y aconséyase si especifiques "sync" como parte de la cadena del comandu "desmontar".

en: Show _message after unmount
ast: Amosar _mensaxe dempués de desmontar

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
ast: Pues especificar un iconu distintu p'amosase nel panel.

en: Icon:
ast: Iconu:

en: Select an image
ast: Esbillar imaxe

en: _General
ast: _Xeneral

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
ast: Esti comandu executaráse dempues de montar el preséu col puntu de montaxe del preséu como argumentu.
    Si nun ta seguru d'inxertalu, prueba "exo-open %m".
    '%d' pue usase pa especificar el preséu, '%m' pal puntu de montaxe.

en: _Execute after mounting:
ast: _Executar dempués de montar:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
ast: AVISU: ¡Estes opciones son namái pa espertos! ¡Si nun sabes pa qué sirven, nun les toques!

en: _Custom commands
ast: Comandos _personalizaos

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
ast: La mayoría de los usuarios namái querrán amestar "sudo" delantre de dambos comandos o amestar "sync %d &&" al comandu "desmontar %d".
    '%d' úsase pa especificar el preséu, '%m' pal puntu de montaxe.

en: _Mount command:
ast: Comandu de _montaxe:

en: _Unmount command:
ast: Comandu de _desmontaxe:

en: _Commands
ast: _Comandos

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
ast: Activa esta opción p'amosar tamién sistemes de ficheros de rede como NFS, SMBFS, SHFS y SSHFS.

en: Display _network file systems
ast: Amosar sistemes de ficheros en _rede

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
ast: Activa esta opción pa espulsar tamién una unidá de CD dempués de desmontala y pa inxertala enantes de montar.

en: _Eject CD-drives
ast: _Espulsar unidaes de CD

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
ast: Activa esta opción pa que namái s'amuesen los puntos de montaxe.

en: Display _mount points only
ast: Amosar namái puntos de _montaxe

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
ast: Acurtia los nomes de preséu al númberu de caráteres especificaos nel botón de xiru

en: Trim device names:
ast: Acurtiar nomes de preséu:

en:  characters
ast: caráuteres

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
ast: Escluyir el sistema de ficheros siguiente del menú.
    La llista ta separtada por espacios simples.
    Ta arreyao a qu'especifiques preseos o puntos de montaxe correutos.
    Pue usase un asteriscu (*) como marcador d'allugamientu a la fin d'un
    camín, exem., "/mnt/*" pa escluyir cualaquier puntu de montaxe pembaxo de "/mnt".

en: E_xclude specified file systems
ast: E_scluyir los sistemes de ficheros especificaos

en: _File systems
ast: Sistemes de _ficheros

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
ast: Amosar particiones/preseos y permitr montalos/desmontalos

en: Mount devices
ast: Preseos pa montar

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
ast: Amuesa tolos preseos que puen montase y (des)montalos bao demanda.
