Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (56 entries)

en: %.1f B
be: %.1f Б

en: %.1f KB
be: %.1f кБ

en: %.1f MB
be: %.1f МБ

en: %.1f GB
be: %.1f ГБ

en: size:                %g
be: памер: %g

en: used size:           %g
be: выкарыстаны памер: %g

en: available size:       %g
be: даступны памер: %g

en: percentage used:     %d
be: адсотак выкарыстання: %d

en: file system type:    %s
be: тып файлавай сістэмы: %s

en: actual mount point:  %s
be: актуальны пункт мантавання: %s

en: disk: %s
be: дыск: %s

en: mount point: %s
be: пункт мантавання: %s

en: not mounted
be: не прымантавана

en: Xfce 4 Mount Plugin
be: Убудова мантавання Xfce 4

en: Failed to mount device:
be: Не атрымалася прымантаваць прыладу:

en: Error executing on-mount command:
be: Падчас запуску загада мантавання адбылася памылка:

en: Failed to umount device:
be: Не атрымалася адмантаваць прыладу:

en: The device should be removable safely now:
be: Цяпер прыладу можна бяспечна адлучыць:

en: An error occurred. The device should not be removed:
be: Адбылася памылка. Не адлучайце прыладу:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
be: Немагчыма прачытаць файл /etc/fstab. Гэта значна паменшыць магчымасці ўбудовы.

en:  ->
be:  →

en: [%s/%s] %s free
be: [%s / %s] вольна %s

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
be: <span foreground="#FF0000">не прымантавана</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
be: <b><i><span font_size="large">Убудова мантавання Xfce 4 - Прылады і пункты мантавання</span></i></b>

en: devices
be: прылада

en: Mount Plugin
be: Убудова мантавання

en: Properties
be: Уласцівасці

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
be: Мае сэнс толькі калі ў загадзе «unmount» ёсць параметр «sync».

en: Show _message after unmount
be: Паказваць _паведамленне пасля адмантавання

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
be: Вы можаце вызначыць асобныя значкі, што будуць адлюстроўвацца на панэлі.

en: Icon:
be: Значок:

en: Select an image
be: Абраць значок

en: _General
be: _Асноўныя

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
be: Гэты загад будзе запушчаны пасля прымантавання з параметрам пункта мантавання.
    Калі вы не ведаеце што неабходна ўставіць, паспрабуйце «exo-open %m».
    ‘%d’ можа выкарыстоўвацца для вызначэння прылады, ‘%m’ - для пункта мантавання.

en: _Execute after mounting:
be: _Запусціць пасля мантавання:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
be: УВАГА! Гэтыя параметры толькі для экспертаў! Калі вы не разумееце што яны азначаюць, то лепш нічога не рабіце!

en: _Custom commands
be: _Адвольныя загады

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
be: Большасць карыстальнікаў дадае «sudo» альбо «sync %d &&» перад «unmount %d».
    ‘%d’ вызначае прыладу, ‘%m’ — пункт мантавання.

en: _Mount command:
be: Загад _прымантавання:

en: _Unmount command:
be: Загад _адмантавання:

en: _Commands
be: _Загады

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
be: Выкарыстоўвайце гэты параметр таксама для адлюстравання сеткавых файлавых сістэм, такіх як NFS, SMBFS, SHFS і SSHFS.

en: Display _network file systems
be: Паказваць _сеткавыя файлавыя сістэмы

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
be: Уключыце гэты параметр, каб высоўваць латок CD-дыскавода пасля адмантавання і засоўваць пры прымантаванні.

en: _Eject CD-drives
be: _Вымаць CD-дыск

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
be: Уключыце гэты параметр, каб адлюстроўваць толькі пункты мантавання.

en: Display _mount points only
be: Адлюстроўваць толькі пункты _мантавання

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
be: Абразаць назвы прылад згодна з вызначанай колькасцю сімвалаў.

en: Trim device names:
be: _Абразаць назвы прылад:

en:  characters
be:  сімвалы

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
be: Выключыць наступныя файлавыя сістэмы з меню.
    Гэты спіс падзяляецца прагаламі.
    Вызначайце сапраўдныя прылады альбо пункты мантавання.
    Зорачка (*) можа выкарыстоўвацца як завяршэнне шляху,
    напрыклад, «/mnt/*» для выключэння пунктаў мантавання
    , што пачынаюцца з «/mnt».

en: E_xclude specified file systems
be: _Выключаць вызначаныя файлавыя сістэмы

en: _File systems
be: _Файлавыя сістэмы

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
be: Паказвае раздзелы/прылады і дае магчымасць іх прымантаваць/адмантаваць

en: Mount devices
be: Мантаванне прылад

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
be: Паказваць усе прылады, якія можна прымантаваць і адмантаваць.
