Xfce Panel Plugins - en to bg translation catalogue (55 entries)

en: %.1f B
bg: %.1f Б

en: %.1f KB
bg: %.1f КБ

en: %.1f MB
bg: %.1f МБ

en: %.1f GB
bg: %.1f ГБ

en: size:                %g
bg: размер:                %g

en: used size:           %g
bg: използвано място:           %g

en: available size:       %g
bg: наличен размер:  %g

en: percentage used:     %d
bg: Използвано място (проценти):     %d

en: file system type:    %s
bg: Тип на файлова система:    %s

en: actual mount point:  %s
bg: актуална точка на монтиране:  %s

en: disk: %s
bg: диск: %s

en: mount point: %s
bg: точка на монтиране: %s

en: not mounted
bg: не е монтиран

en: Xfce 4 Mount Plugin
bg: Добавка за монтирани устройства на Xfce4

en: Failed to mount device:
bg: Неуспешно монтиране на устройство:

en: Error executing on-mount command:
bg: Възникна грешка при команда за монтиране:

en: Failed to umount device:
bg: Неуспешно демонтиране на устройство:

en: The device should be removable safely now:
bg: Устройството трябва да бъде премахнато безопасно сега:

en: An error occurred. The device should not be removed:
bg: Възникна грешка. Устройството не може да бъде премахнато:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
bg: Вашият /etc/fstab не може да бъде прочетен. Това ще направи разширението неефективно.

en: [%s/%s] %s free
bg: [%s/%s] %s свободно

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
bg: <span foreground="#FF0000">не е монтирано</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
bg: <b><i><span font_size="large">Добавка за монтирани устройства на Xfce4</span></i></b>

en: devices
bg: устройства

en: Mount Plugin
bg: Добавка за монтиране

en: Properties
bg: Свойства

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
bg: Препоръчително е да използвате „sync“ като част от командата „unmount“.

en: Show _message after unmount
bg: Показване на съобщение след демонтиране

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
bg: Може да зададете отделна икона, която да се показва в панела.

en: Icon:
bg: Икона:

en: Select an image
bg: Избор на изображение

en: _General
bg: Общи

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
bg: Тази команда ще бъде изпълнена след монтиране на устройството с точката на монтиране като аргумент.
    Ако не сте сигурни какво да въведете, опитайте „exo-open %m“.
    „%d“ може да бъде използвано за посочване на устройството, а „%m“ за точката на монтиране.

en: _Execute after mounting:
bg: Изпълнение след монтиране:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
bg: ВНИМАНИЕ: Тези опции са само за експерти! Ако смятате, че не сте толкова добри, по- добре не пипайте!

en: _Custom commands
bg: Потребителски команди

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
bg: За повечето потребители може да е нужно само да се постави „sudo“ пред двете команди или „sync %d &&“ пред командата „unmount %d“.
    „%d“ се използва за задаване на устройството, а „%m“ за точката на монтиране.

en: _Mount command:
bg: Команда за монтиране:

en: _Unmount command:
bg: Команда за демонтиране:

en: _Commands
bg: Команди

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
bg: Активирайте тази опция, за да се покажат файловите системи на отдалечените устройства като NFS, SMBFS, SHFS и SSHFS.

en: Display _network file systems
bg: Покажи файловите системи на отдалечените устройства

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
bg: Активирайте тази опция, ако искате да бъде изваден CD - диска след демонтиране и да бъде вкаран преди монтиране.

en: _Eject CD-drives
bg: Извади диска

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
bg: Активирайте тази опция, само за да бъдат показани точките на монтиране.

en: Display _mount points only
bg: Само покажи точките на монтиране

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
bg: Орежете имената на устройствата до броят на символите, посочени в полето за избор.

en: Trim device names:
bg: Орязване на имената на устройствата:

en:  characters
bg: знаци

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
bg: Премахване на следните файлови системи от менюто.
    Списъкът е разделен с обикновени интервали.
    Трябва да зададете правилните устройства или точки на монтиране.
    Звездичката (*) може да се използва, като заместител в края на
    пътя, например, „/mnt/*“ за да се изключат всякакви точки на монтиране 
    под „/mnt“.

en: E_xclude specified file systems
bg: Включване на специфични файлови системи

en: _File systems
bg: Файлови системи

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
bg: Покажи дяловете/устройствата и позволи да бъдат монтирани/демонтирани

en: Mount devices
bg: Устройства за монтиране

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
bg: Показване на всички монтируеми устройства и (де)монтиране при заявка
