Xfce Panel Plugins - en to ca translation catalogue (50 entries)

en: size:                %g
ca: mida:                    %g

en: used size:           %g
ca: espai en ús:             %g

en: available size:       %g
ca: espai disponible:     %g

en: percentage used:     %d
ca: percentatge d'ús:        %d

en: file system type:    %s
ca: sistema de fitxers:      %s

en: actual mount point:  %s
ca: punt de muntatge real: %s

en: disk: %s
ca: disc: %s

en: mount point: %s
ca: punt de muntatge: %s

en: not mounted
ca: no muntat

en: Xfce 4 Mount Plugin
ca: Connector de muntatge de Xfce 4

en: Failed to mount device:
ca: Ha fallat el muntatge del dispositiu:

en: Error executing on-mount command:
ca: Error en executar l'ordre on-mount:

en: Failed to umount device:
ca: Ha fallat el desmuntatge del dispositiu:

en: The device should be removable safely now:
ca: El dispositiu ara ja es pot extreure de forma segura:

en: An error occurred. The device should not be removed:
ca: S'ha produït un error. El dispositiu no es pot treure:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer /etc/fstab. Això pot reduir greument la capacitat del connector.

en: [%s/%s] %s free
ca: [%s / %s] %s lliures

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
ca: <span foreground="#FF0000">no muntat</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
ca: <b><i><span font_size="large">Connector de muntatge de Xfce 4: dispositius i punts de muntatge</span></i></b>

en: devices
ca: dispositius

en: Mount Plugin
ca: Connector de muntatge

en: Properties
ca: Propietats

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
ca: Això només és útil i recomanable si heu especificat «sync» com a part de la cadena de l'ordre «umount».

en: Show _message after unmount
ca: _Mostra els missatges després de desmuntar

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
ca: Podeu especificar la icona a mostrar al tauler.

en: Icon:
ca: Icona:

en: Select an image
ca: Seleccioneu una imatge

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
ca: Aquesta ordre s'executarà després de muntar el dispositiu amb el punt de muntatge del dispositiu com a argument.
    Si no esteu segur de què s'ha de posar, proveu «exo-open %m».
    «%d» es pot utilitzar per a especificar el dispositiu i «%m» per al punt de muntatge.

en: _Execute after mounting:
ca: _Executa després de muntar:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
ca: ADVERTÈNCIA: Aquestes opcions són únicament per als usuaris experts! Si no sabeu per què són millor que no les toqueu.

en: _Custom commands
ca: _Ordres personalitzades

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
ca: La majoria dels usuaris únicament voldran afegir-hi «sudo» a l'inici d'ambdues ordres, o «sync %d &&» a l'ordre «umount %d».
    «%d» s'utilitza per a especificar el dispositiu i «%m» per al punt de muntatge.

en: _Mount command:
ca: Ordre per _muntar:

en: _Unmount command:
ca: Ordre per desm_untar:

en: _Commands
ca: _Ordres

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
ca: Activeu aquesta opció per veure els sistemes de fitxers de xarxa com ara NFS, SBMFS, SHFS i SSHFS.

en: Display _network file systems
ca: Mostra els sistemes de fitxers de _xarxa

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
ca: Activeu aquesta opció també per obrir la safata de la unitat de CD després de desmuntar i per inserir abans de muntar.

en: _Eject CD-drives
ca: _Expulsa les unitats de CD

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
ca: Activeu aquesta opció perquè es mostrin tan sols els punts de muntatge.

en: Display _mount points only
ca: Mostra únicament els punts de _muntatge

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
ca: Escurça els noms dels dispositius amb el nombre de caràcters especificats al botó de selecció de valors.

en: Trim device names:
ca: Escurça els noms dels dispositius:

en:  characters
ca: caràcters

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
ca: Exclou els següents sistemes de fitxers del menú.
    La llista està separada amb espais simples.
    L'especificació dels dispositius o punts de muntatge correctes és cosa vostra.
    Es pot utilitzar un asterisc (*) com a marcador de posició al final
    d'un camí, p. ex. "/mnt/*" exclou qualsevol punt de muntatge a continuació de "/mnt".

en: E_xclude specified file systems
ca: E_xclou els sistemes de fitxers especificats

en: _File systems
ca: Sistema de _fitxers

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
ca: Mostra les particions/dispositius i permet muntar-los i desmuntar-los

en: Mount devices
ca: Muntatge de dispositius

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
ca: Mostra tots els dispositius que es poden muntar i els (des)munta a petició.
