Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (50 entries)

en: size:                %g
el: μέγεθος:                %g

en: used size:           %g
el: χρησιμοποιημένο μέγεθος:           %g

en: percentage used:     %d
el: ποσοστό σε χρήση:     %d

en: file system type:    %s
el: τύπος συστήματος αρχείων:    %s

en: actual mount point:  %s
el: σημείο προσάρτησης:  %s

en: disk: %s
el: δίσκος: %s

en: mount point: %s
el: σημείο προσάρτησης: %s

en: not mounted
el: μη προσαρτημένο

en: Xfce 4 Mount Plugin
el: Πρόσθετο Προσάρτησης Δίσκων Xfce 4

en: Failed to mount device:
el: Αποτυχία προσάρτησης συσκευής:

en: Error executing on-mount command:
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση εντολής on-mount:

en: Failed to umount device:
el: Αποτυχία αποπροσάρτησης συσκευής:

en: The device should be removable safely now:
el: Η συσκευή θα πρέπει να μπορεί να αφαιρεθεί με ασφάλεια:

en: An error occurred. The device should not be removed:
el: Προέκυψε σφάλμα. Η συσκευή δεν θα πέπει να αφαιρεθεί:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του /etc/fstab. Αυτό θα υποβαθμίσει σοβαρά τις ικανότητες των προσθέτων.

en: [%s/%s] %s free
el: [%s/%s] %s ελεύθερα

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
el: <span foreground="#FF0000">μη προσαρτημένο</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
el: <b><i><span font_size="large">Πρόσθετο Προσάρτησης Δίσκων Xfce 4 - Συσκευές και σημεία προσάρτησης</span></i></b>

en: devices
el: συσκευές

en: Mount Plugin
el: Πρόσθετο προσαρτήσεων

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
el: Αυτό είναι χρήσιμο και συνιστάται μόνο αν έχετε το "sync" ως μέρος της εντολής αποπροσάρτησης.

en: Show _message after unmount
el: Προβολή μ_ηνύματος μετά την αποπροσάρτηση

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
el: Μπορείτε να ορίσετε ένα ξεχωριστό εικονίδιο που θα προβάλλεται στο ταμπλό.

en: Icon:
el: Εικονίδιο:

en: Select an image
el: Επιλογή μιας εικόνας

en: _General
el: Γ_ενικά

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
el: Αυτή η εντολή θα εκτελεστεί μετά την προσάρτηση της συσκευής με το σημείο προσάρτησης της συσκευής ως όρισμα.
    Εάν δεν είστε σίγουροι, δοκιμάστε "exo-open %m".
    '%d' που μπορεί να καθορίσει την συσκευή, '%m' για το σημείο προσάρτησης.

en: _Execute after mounting:
el: Εκ_τέλεση μετά την προσάρτηση:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Αυτές οι επιλογές είναι για προχωρημένους! Αν δε γνωρίζετε τι κάνουν, μην τις πειράξετε καλύτερα.

en: _Custom commands
el: Εν_τολές

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
el: Οι περισσότεροι χρήστες θέλουν μόνο να προσθέσουν το "sudo" και στις δύο εντολές ή να προσθέσουν το "sync %d &&" στην εντολή "από-προσάρτησης %d" .
    '%d' χρησιμοποιείται στον καθορισμό των συσκευών, '%m' για τα σημεία προσάρτησης.

en: _Mount command:
el: Εν_τολή προσάρτησης:

en: _Unmount command:
el: Εν_τολή αποπροσάρτησης:

en: _Commands
el: Εν_τολές

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
el: Με αυτή την επιλογή εμφανίζονται και τα συστήματα αρχείων δικτύου όπως NFS. SMBFS, SHFS και SSHFS.

en: Display _network file systems
el: Προβολή δ_ικτυακών συστημάτων αρχείων

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
el: Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή θα μπορεί επίσης να εξάγει έναν οδηγό CD μετά την αποπροσάρτηση του και την εισαγωγή του πριν την προσάρτηση του

en: _Eject CD-drives
el: Εξ_αγωγή των οδηγών CD

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
el: Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή εμφανίζονται μόνο τα προσαρτημένα σημεία.

en: Display _mount points only
el: Ε_μφάνιση των προσαρτημένων σημείων μόνο

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
el: Περικοπή ονομάτων συσκευών στον αριθμό των χαρακτήρων που καθορίζονται στο κουμπί περιστροφής.

en: Trim device names:
el: Περικοπή ονομάτων συσκευών:

en:  characters
el:  χαρακτήρες

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
el: Να εξαιρεθούν τα ακόλουθα συστήματα αρχείων από το μενού.
    Η λίστα διαχωρίζεται με απλά κενά.
    Από εσάς εξαρτάται ώστε να καθορίσετε τις σωστές συσκευές ή τα σημεία προσάρτησης.
    Ένας αστερίσκος (*) μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως χαρακτήρας στο τέλος
    της διαδρομής, πχ, "/mnt/*" για να αποκλείσει σημεία προσάρτησης κάτω από το "/mnt".

en: E_xclude specified file systems
el: Ε_ξαιρούνται τα προσδιορίσμενα αρχεία συστήματος

en: _File systems
el: Συστημάτων αρ_χείων

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
el: Εμφάνιση κατατμήσεων/συσκευών και αποδοχή προσάρτηση/αποπροσάρτησή τους

en: Mount devices
el: Προσάρτηση συσκευών

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
el: Εμφανίζει όλες τις προσαρτώμενες συσκευές και τις (απο)προσαρτά κατά βούληση.
