Xfce Panel Plugins - en to eu translation catalogue (51 entries)

en: size:                %g
eu: tamaina:              %g

en: used size:           %g
eu: tamaina erabilia:    %g

en: available size:       %g
eu: tamaina erabilgarria:       %g

en: percentage used:     %d
eu: ehuneko erabilia:    %d

en: file system type:    %s
eu: fitxategi sistema mota: %s

en: actual mount point:  %s
eu: uneko muntatze puntua: %s

en: disk: %s
eu: diskoa: %s

en: mount point: %s
eu: muntatze puntua: %s

en: not mounted
eu: ez muntaturik

en: Xfce 4 Mount Plugin
eu: Xfce 4 Muntatze plugina

en: Failed to mount device:
eu: Huts gailua muntatzean:

en: Error executing on-mount command:
eu: Errorea muntatze komandoa abiaraztean:

en: Failed to umount device:
eu: Huts gailua desmuntatzean:

en: The device should be removable safely now:
eu: Gailua orain ziurtasunez deskonektatu daiteke.

en: An error occurred. The device should not be removed:
eu: Errore bat gertatu da.  Gailua ez zen kendu beharko:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
eu: Ezin da /etc/fstab fitxategia irakurri, honek pluginaren gaitasunak asko murrizten ditu.

en: [%s/%s] %s free
eu: [%s/%s] %s libre

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
eu: <span foreground="#FF0000">ez muntaturik</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
eu: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Muntatze plugina – Gailuak eta muntatze puntuak</span></i></b>

en: devices
eu: gailuak

en: Mount Plugin
eu: Muntatze plugina

en: Properties
eu: Propietateak

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
eu: Hau erabilgarri eta gomendagarria da "sync" erabiltzen baduzu "unmount" komandoarekin.

en: Show _message after unmount
eu: Bistarazi _mezua desmuntatu ostean

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
eu: Panelean bistaratzeko ikono ezberdin bat ezarri dezakezu.

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Select an image
eu: Irudi bat hautatu

en: _General
eu: _Orokorra

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
eu: Komando hau gailua muntatzerakoan honen muntatze puntua argumentu bezala erabiliaz abiaraziko da.
    Zer ipini ziur ez badakizu probatu, "exo-open %m" erabiliaz.
    '%d' erabili daiteke gailua zehazteko, '%m' muntatze puntuarentzat.

en: _Execute after mounting:
eu: Muntatze ondoren _exekutatu:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
eu: ABISUA: Aukera hauek erabiltzaile aurreratuentzat bakarrik dira! Zer ipini ez badakizu mantendu zure eskuak hemendik kanpo!

en: _Custom commands
eu: Komando _pertsonalizatuak

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
eu: Erabiltzaile gehienek "sudo" beharko dute bi komandoentzat, edo "sync %d &&"  gehitu aurretik "unmount %d" komandoari.
    '%d' erabili daiteke gailua zehazteko, '%m' muntatze puntuarentzat.

en: _Mount command:
eu: _Muntatze komandoa:

en: _Unmount command:
eu: _Desmuntatze komandoa:

en: _Commands
eu: _Komandoak

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
eu: Aukera hau gaitu sNFS, SMBF, SHFS eta SSHFS antzerko sare bidezko fitxategi sistemak ere bistaratzeko.

en: Display _network file systems
eu: Erakutsi _sare fitxategi-sistemak

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
eu: Aukera hau gaitu CD-gailua desmuntatu ondoren egotzi eta muntatu aurretik ixteko.

en: _Eject CD-drives
eu: CD-gailuak _egotzi

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
eu: Aukera hau gaitu muntatze puntuak bakarrik bistarazirik izateko.

en: Display _mount points only
eu: Erakutsi _muntatze puntuak bakarrik

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
eu: Moztu gailu izenak spin botoian ezarritako karaktere kopuruan.

en: Trim device names:
eu: Moztu gailu izenak:

en:  characters
eu: karaktere

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
eu: Hurrengo fitxategi sistemak menutik baztertu.
    Zerrenda hutsuneekin bereizita dago.
    Zure esku dago gailu edo muntatze puntu zuzenak zehaztea.
    Izartxo (*) bat markatzaile bezala erabil daiteke bide baten bukaeran,
    adib. "/mnt/*", "/mnt" azpiko edozein muntatze puntu baztertzeko.

en: E_xclude specified file systems
eu: Zehazturiko muntatze puntuak e_z erabili

en: _File systems
eu: _Fitxategi sistemak

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
eu: Ikusi partizio/gailuak eta muntatu/desmuntatzeko aukera eman

en: Mount devices
eu: Gailuak muntatu

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
eu: Gailu muntagarri guztiak bistarazi eta eskatzean (des)muntatu.
