Xfce Panel Plugins - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: %.1f B
fi: %.1f t

en: %.1f KB
fi: %.1f kt

en: %.1f MB
fi: %.1f Mt

en: %.1f GB
fi: %.1f Gt

en: size:                %g
fi: Koko:                %g

en: used size:           %g
fi: Käytössä:            %g

en: percentage used:     %d
fi: Prosenttia käytössä: %d

en: file system type:    %s
fi: Tiedostojärjestelmä: %s

en: actual mount point:  %s
fi: Todell. liitoskohta: %s

en: disk: %s
fi: Levy: %s

en: mount point: %s
fi: Liitoskohta: %s

en: not mounted
fi: Ei liitetty

en: Xfce 4 Mount Plugin
fi: Xfce4-liitosliitännäinen

en: Failed to mount device:
fi: Laitteen liittäminen epäonnistui:

en: Failed to umount device:
fi: Laitteen irrottaminen epäonnistui:

en: The device should be removable safely now:
fi: Laite pitäisi olla nyt turvallisesti irrotettavissa:

en: An error occurred. The device should not be removed:
fi: Tapahtui virhe. Laitetta ei tulisi irrottaa:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
fi: /etc/fstab-tiedostoa ei voitu lukea. Monet tämän Xfce-liitosliitännäisen toiminnot eivät ole käytössä.

en:  ->
fi: →

en: [%s/%s] %s free
fi: [%s/%s] %s vapaana

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
fi: <span foreground="#FF0000">Ei liitetty</span>

en: devices
fi: Laitteet

en: Mount Plugin
fi: Liitosliitännäinen

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
fi: Tämä on hyödyksi ja suositeltavaa ainoastaan silloin, kun "sync" sisältyy määrittämääsi irrotuskomentoon.

en: Show _message after unmount
fi: Näytä _viesti irrottamisen jälkeen

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
fi: Valitse paneelissa näytettävä kuvake.

en: Icon:
fi: Kuvake:

en: Select an image
fi: Valitse kuva

en: _General
fi: _Yleiset

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
fi: Tämä komento suoritetaan, kun laite on liitetty. Argumenttina annetaan liitoskohta.
    Jos et tiedä mitä kirjoittaisit, kokeile komentoa "exo-open %m".
    Komentorivissä "%d" korvataan laitteella ja "%m" liitoskohdalla.

en: _Execute after mounting:
fi: _Suorita liittämisen jälkeen:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
fi: VAROITUS: Nämä asetukset ovat vain edistyneille käyttäjille. Jos et tiedä niiden tarkoitusta, jätä ne rauhaan.

en: _Custom commands
fi: _Omat komennot

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
fi: Yleensä ainoa mahdollisesti tarvittava muutos komentosarjoihin on komennon "sudo" lisääminen niiden molempien alkuun tai komennon "sync %d &&" lisääminen ennen "unmount %d" -komentoa.
    "%d" tarkoittaa laitetta ja "%m" liitoskohtaa.

en: _Mount command:
fi: _Liitoskomento:

en: _Unmount command:
fi: _Irrotuskomento:

en: _Commands
fi: _Komennot

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
fi: Valitse tämä näyttääksesi myös verkkotiedostojärjestelmät kuten NFS, SMBFS, SHFS ja SSHFS.

en: Display _network file systems
fi: Näytä _verkkotiedostojärjestelmät

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
fi: Jos valitset tämän, CD-levy poistetaan asemasta irrottamisen jälkeen ja asema suljetaan ennen liittämistä.

en: _Eject CD-drives
fi: _Poista CD-levyt

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
fi: Jos valitset tämän, näytetään pelkästään liitoskohdat.

en: Display _mount points only
fi: Näytä vain _liitoskohdat

en: Trim device names:
fi: Typistä laitenimet:

en:  characters
fi: merkkiä

en: E_xclude specified file systems
fi: _Ohita määritetyt tiedostojärjestelmät

en: _File systems
fi: _Tiedostojärjestelmät

en: Mount devices
fi: Liitä laitteita

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
fi: Näyttää liitettävissä olevat laitteet ja liittää tai irrottaa ne pyydettäessä.
