Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (51 entries)

en: size:                %g
gl: tamaño:                %g

en: used size:           %g
gl: tamaño usado:           %g

en: available size:       %g
gl: tamaño dispoñíbel:       %g

en: percentage used:     %d
gl: porcentaxe usada:     %d

en: file system type:    %s
gl: tipo de sistema de ficheiros:    %s

en: actual mount point:  %s
gl: punto de montaxe actual:  %s

en: disk: %s
gl: disco: %s

en: mount point: %s
gl: punto de montaxe: %s

en: not mounted
gl: non montado

en: Xfce 4 Mount Plugin
gl: Engadido de montaxe de Xfce 4

en: Failed to mount device:
gl: Produciuse un erro ao montar o dispositivo:

en: Error executing on-mount command:
gl: Produciuse un erro ao executar na montaxe a orde:

en: Failed to umount device:
gl: Produciuse un erro ao desmontar o dispositivo:

en: The device should be removable safely now:
gl: Xa pode extraer de xeito seguro o dispositivo:

en: An error occurred. The device should not be removed:
gl: Produciuse un erro. Non ser debería retirar o dispositivo:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
gl: Non se puido ler /etc/fstab. Isto ha degradar de maneira grave as posibilidades do engadido.

en: [%s/%s] %s free
gl: [%s/%s] %s libre

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
gl: <span foreground="#FF0000">non montado</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
gl: <b><i><span font_size="large">Engadido de montaxe do Xfce 4 – dispositivos e puntos de montaxe</span></i></b>

en: devices
gl: dispositivos

en: Mount Plugin
gl: Engadido de montaxe

en: Properties
gl: Propiedades

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
gl: Isto só é útil e recomendábel se especifica "sync" como parte da cadea da orde "unmount".

en: Show _message after unmount
gl: Amosar _mensaxe despois de desmontar

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
gl: Pode especificar unha icona distinta para que se amose no panel.

en: Icon:
gl: Icona:

en: Select an image
gl: Seleccione unha imaxe

en: _General
gl: _Xeral

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
gl: Esta orde hase executar despois de montar o dispositivo co punto de montaxe do dispositivo como argumento.
    Se non está seguro de que debe introducir, probe "exo-open %m".
    Pódese usar '%d' para especificar o dispositivo, e '%m' para especificar o punto de montaxe.

en: _Execute after mounting:
gl: _Executar despois de montar:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
gl: AVISO: Estas opcións son só para expertos! Se non sabe para que son, é mellor que non as modifique!

en: _Custom commands
gl: Ordes personalizadas

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
gl: A maioría dos usuarios só quererán antepoñer "sudo" ás dúas ordes ou antepoñer "sync %d &&" á orde "unmount %d".
    '%d' úsase para especificar o dispositivo, '%m' para o punto de montaxe.

en: _Mount command:
gl: Orde de _montaxe:

en: _Unmount command:
gl: Orde de _desmontaxe:

en: _Commands
gl: _Ordes

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
gl: Activar esta opción para amosar tamén sistemas de ficheiros por rede como NFS, SMBFS, SHFS e SSHFS.

en: Display _network file systems
gl: Amosar os sistemas de ficheiros por _rede

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
gl: Activar esta opción para expulsar unha unidade de CD despois de desmontar e para introducila antes de montar.

en: _Eject CD-drives
gl: _Expulsar as unidades de CD

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
gl: Activar esta opción para que só se amosen os puntos de montaxe.

en: Display _mount points only
gl: Amosar só os puntos de _montaxe

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
gl: Recorta os nomes de dispositivo ao número de caracteres especificados no botón de selección numérica.

en: Trim device names:
gl: Recortar os nomes de dispositivo:

en:  characters
gl: caracteres

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
gl: Exclúe os seguintes sistemas de ficheiros do menú.
    A lista está separada por espazos simples.
    Depende de vostede especificar os dispositivos ou os
    puntos de montaxe correctos. Pode usar un asterisco (*)
    como marcador de posición ao final dunha ruta, por
    exemplo, "/mnt/ *" para excluír os puntos de montaxe a
    dentro de "/mnt".

en: E_xclude specified file systems
gl: E_xcluír os sistemas de ficheiros especificados

en: _File systems
gl: Sistemas de _ficheiros

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
gl: Amosar particións/dispositivos e permitir des/montalos

en: Mount devices
gl: Montar dispositivos

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
gl: Amosa os dispositivos montábeis e (des)móntaos segundo se solicite.
