Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (42 entries)

en: %.1f B
ie: %.1f o

en: %.1f KB
ie: %.1f Ko

en: %.1f MB
ie: %.1f Mo

en: %.1f GB
ie: %.1f Go

en: size:                %g
ie: grandore:            %g

en: used size:           %g
ie: usat grandore:       %g

en: disk: %s
ie: disco: %s

en: mount point: %s
ie: montage-punctu: %s

en: not mounted
ie: ne montet

en: Xfce 4 Mount Plugin
ie: Plugin de monter por li panel Xfce

en: Failed to mount device:
ie: Ne successat monter un aparate:

en: Error executing on-mount command:
ie: Un errore evenit executent li comande pos-montage:

en: Failed to umount device:
ie: Ne successat desmonter un aparate:

en: An error occurred. The device should not be removed:
ie: Un errore evenit. Li aparate ne deve esser removet:

en: [%s/%s] %s free
ie: [%s/%s] %s líber

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
ie: <span foreground="#FF0000">ne montet</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
ie: <b><i><span font_size="large">Plugin de montage de Xfce 4 – Aparates e montage-punctus</span></i></b>

en: devices
ie: aparates

en: Mount Plugin
ie: Plugin de monter

en: Properties
ie: Proprietás

en: Show _message after unmount
ie: Monstrar un _missage pos que desmonter

en: Icon:
ie: Icone:

en: Select an image
ie: Selecter un image

en: _Execute after mounting:
ie: _Executer pos que monter:

en: _Custom commands
ie: Personal _comandes

en: _Mount command:
ie: Comande de _monter:

en: _Unmount command:
ie: Comande de _demonter:

en: _Commands
ie: _Comandes

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
ie: Monstrar anc sistemas de files de rete, quam NFS, SMBFS, SHFS e SSHFS.

en: Display _network file systems
ie: Mo_nstrar sistemas de rete

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
ie: Ejecter un unité de CD pos que desmontar e cluder it ante que montar.

en: _Eject CD-drives
ie: _Ejecter unités CD-ROM

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
ie: Monstrar solmen li montage-punctus.

en: Display _mount points only
ie: _Monstar solmen punctus de montura

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
ie: Acurtar li nómines de aparates a alcun númere de caracteres.

en: Trim device names:
ie: Abreviar nómines de aparates:

en:  characters
ie: caracteres

en: E_xclude specified file systems
ie: E_xcluder alcun sistemas de files

en: _File systems
ie: Sistemas de _files

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
ie: Monstra partitiones e aparates e permisse des/monter les

en: Mount devices
ie: Monter aparates

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
ie: Monstrar omni montibil aparates e (des)monte les al demande.
