Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (51 entries)

en: size:                %g
nb: størrelse:           %g

en: used size:           %g
nb: benyttet plass:      %g

en: available size:       %g
nb: tilgjengelig plass: %g

en: percentage used:     %d
nb: prosentvis benyttet: %d

en: file system type:    %s
nb: filsystemtype : %s

en: actual mount point:  %s
nb: virkelig monteringspunkt : %s

en: disk: %s
nb: disk : %s

en: mount point: %s
nb: monteringspunkt : %s

en: not mounted
nb: ikke montert

en: Xfce 4 Mount Plugin
nb: Xfce 4 monteringstillegg

en: Failed to mount device:
nb: Klarte ikke å montere enheten:

en: Error executing on-mount command:
nb: Feil under kjøring av ved-monterings-kommando:

en: Failed to umount device:
nb: Klarte ikke å avmontere enheten:

en: The device should be removable safely now:
nb: Enheten skal kunne fjernes trygt nå:

en: An error occurred. The device should not be removed:
nb: En feil oppstod. Enheten bør ikke fjernes:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
nb: Din /etc/fstab kunne ikke leses. Dette vil i stor grad hemme tilleggets evne til å gjøre noe.

en: [%s/%s] %s free
nb: [%s/%s] %s ledig

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
nb: <span foreground="#FF0000">ikke montert</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
nb: <b><i><span font_size="large">Xfce 4s monteringstillegg – Enheter og monteringspunkter</span></i></b>

en: devices
nb: enheter

en: Mount Plugin
nb: Montering

en: Properties
nb: Egenskaper

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
nb: Dette valget er kun å anbefale hvis du har angitt «sync» som en del av «unmount»-kommandoen.

en: Show _message after unmount
nb: Vis _melding etter avmontering

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
nb: Du kan angi et eget ikon for framvisning i panelet.

en: Icon:
nb: Ikon:

en: Select an image
nb: Velg et bilde

en: _General
nb: _Generelt

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
nb: Denne kommandoen vil bli utført etter at du har montert enheten.
    Hvis du er usikker på hva du vil sette inn, prøv «exo-open %m».
    «%d» kan brukes for å angi enheten, «%m» for monteringspunktet.

en: _Execute after mounting:
nb: _Kjør etter montering:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
nb: ADVARSEL: Disse valgene er kun for eksperter! Hvis du ikke vet hva de innebærer så kan det være lurt å finne ut av det før du prøver.

en: _Custom commands
nb: _Selvvalgte kommandoer

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
nb: De fleste brukere har mulighet til å kjøre «sudo» foran begge kommandoer, eller «sync %d &&» foran «unmount %d»-kommandoen.
    «%d» kan brukes for å angi enheten, «%m» for monteringspunktet.

en: _Mount command:
nb: _Monteringskommando:

en: _Unmount command:
nb: _Avmonteringskommando:

en: _Commands
nb: _Kommandoer

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
nb: Aktiver dette valget for også å vise filsystemwe som ligger i nettverket, f.eks. NFS, SMBFS, SHFS og SSHFS.

en: Display _network file systems
nb: Vis også filsystemer i _nettverket

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
nb: Aktiver denne for også å løse ut CD-en etter avmontering.

en: _Eject CD-drives
nb: _Løs ut CD-enheten

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
nb: Aktiver denne for å kun vise monteringspunktene.

en: Display _mount points only
nb: Vis kun _monteringspunkter

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
nb: Beskjær enhetsnavnene til antall tegn som er angitt i rotasjonsknappen.

en: Trim device names:
nb: Beskjær enhetsnavn:

en:  characters
nb: tegn

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
nb: Ekskluder følgende filsystemer fra menyen.
    Listen er adskilt med enkle mellomrom.
    Det er opp til deg å angi korrekte enheter eller monteringspunkter.
    En stjerne (*) kan brukes som en plassholder på slutten av en bane,
    for eksempel «/mnt/*» for å utelukke monteringspunkter under «/mnt».

en: E_xclude specified file systems
nb: E_kskluder spesifiserte filsystemer

en: _File systems
nb: _Filsystemer

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
nb: Vis partisjoner/enheter og tillat montering/avmontering av dem

en: Mount devices
nb: Montering av enheter

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
nb: Viser alle monterbare enheter og (av)monterer etter ønske.
