Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: %.1f B
oc: %.1f o

en: %.1f KB
oc: %.1f Kio

en: %.1f MB
oc: %.1f Mio

en: %.1f GB
oc: %.1f Gio

en: size:                %g
oc: espaci :           %g

en: used size:           %g
oc: espaci utilizat :      %g

en: percentage used:     %d
oc: percentatge utilizat : %d

en: file system type:    %s
oc: sistèma de fichièr :  %s

en: actual mount point:  %s
oc: punt de montatge actual : %s

en: disk: %s
oc: disc :           %s

en: mount point: %s
oc: punt de montatge :   %s

en: not mounted
oc: pas montat

en: Xfce 4 Mount Plugin
oc: Empeuton de montatge Xfce 4

en: Failed to mount device:
oc: Impossible de montar lo periferic :

en: Error executing on-mount command:
oc: Error d'execucion de la comanda mount :

en: Failed to umount device:
oc: Impossible de desmontar lo periferic :

en: The device should be removable safely now:
oc: Lo periferic pòt èsser levat en tota seguretat ara :

en: An error occurred. The device should not be removed:
oc: Una error s'es produita. Lo periferic «%s » deuriá pas èsser desconnectat :

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
oc: /etc/fstab a pas pogut èsser legit. Aquò degradarà sevèrament las capacitats de l'empeuton.

en: [%s/%s] %s free
oc: [%s/%s] %s liure

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
oc: <span foreground="#FF0000">pas montat</span>

en: devices
oc: periferics

en: Mount Plugin
oc: Empeuton de montatge

en: Properties
oc: Proprietats

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
oc: Es solament utile e recomandat se especificatz « sync » en tant que partida de la cadena de comanda « unmount ».

en: Show _message after unmount
oc: Afichar un _messatge aprèp lo desmontatge

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
oc: Podètz especificar una icòna distincta que serà afichada dins lo tablèu de bòrd.

en: Icon:
oc: Icòna :

en: Select an image
oc: Causir un imatge

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
oc: Aquesta comanda serà executada aprèp lo montatge del periferic en utilizant son punt de montatge coma argument.
    Se sètz pas segur de la comanda, « exo-open %m ».
    '%d' pòt èsser utilizada per especificar lo periferic, '%m' pel punt de montatge.

en: _Execute after mounting:
oc: _Executar aprèp lo montatge :

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
oc: ATENCION : aquelas opcions son reservadas als expèrts ! Se sabètz pas a qué servisson, las toquetz pas !

en: _Custom commands
oc: _Comandas personalizadas

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
oc: La màger part dels utilizaires voldràn apondre « sudo » al començament de cada comanda o « sync %d && » a la comanda « unmount %d ».
    '%d' especifica lo periferic e '%m' lo punt de montatge.

en: _Mount command:
oc: Comanda de _montatge :

en: _Unmount command:
oc: Comanda de _desmontatge :

en: _Commands
oc: _Comandas

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
oc: Activar aquesta opcion per afichar tanben los sistèmas de fichièrs ret coma NFS, SMBFS, SHFS e SSHFS.

en: Display _network file systems
oc: Afichar los sistèmas de fichièrs _ret

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
oc: Activar aquesta opcion per ejectar tanben un lector de CD aprèp lo desmontatge e permetre l'insercion abans lo montatge.

en: _Eject CD-drives
oc: Ej_ectar lo CD

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
oc: Activar aquesta opcion per que sols los punts de montatges sián afichats.

en: Display _mount points only
oc: Afichar unicament los _punts de montatges

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
oc: Copar los noms de periferics al nombre de caractèrs especificat dins lo boton rotacion.

en: Trim device names:
oc: Copar los noms de periferics :

en:  characters
oc:  caractèrs

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
oc: Exclure del menú los sistèmas de fichièrs çai-aprèp.
    Per separar los elements, utilizatz l’espaci.
    Es a vos d'especificar de periferics o punts de montatge corrèctes.
    Un asterisc (*) pòt èsser utilizat coma substituent en fin de
    camin d’accès ; p. ex., « /mnt/* » per exclure totes los punts de montatge en dejós de « /mnt ».

en: E_xclude specified file systems
oc: E_xclure los sistèmas de fichièrs especificats

en: _File systems
oc: Sistèmas de _fichièrs

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
oc: Far veire las particions / periferics e permetre de los montar / desmontar

en: Mount devices
oc: Montar los periferics

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
oc: Aficha tots los periferics que pòdon èsser montats e los (des)monta a la demanda.
