Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (50 entries)

en: size:                %g
sq: madhësi:                %g

en: used size:           %g
sq: madhësi e përdorur:           %g

en: available size:       %g
sq: madhësi e mundshme:       %g

en: percentage used:     %d
sq: përqindje e përdorur:     %d

en: file system type:    %s
sq: lloj sistemi kartelash:    %s

en: actual mount point:  %s
sq: pikë faktike montimi:  %s

en: mount point: %s
sq: pikë montimi: %s

en: not mounted
sq: e pamontuar

en: Xfce 4 Mount Plugin
sq: Shtojcë Montimesh Xfce 4

en: Failed to mount device:
sq: S’u arrit të montohej pajisje:

en: Error executing on-mount command:
sq: Gabim në përmbushje urdhri montimi:

en: Failed to umount device:
sq: S’u arrit të çmontohej pajisja:

en: The device should be removable safely now:
sq: Pajisja duhet të hiqet pa rrezik tani:

en: An error occurred. The device should not be removed:
sq: Ndodhi një gabim. Pajisja s’duhet hequr:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
sq: Kartela juaj /etc/fstab s’u lexua dot. Kjo do të ulë shumë rëndë aftësitë e shtojcës.

en: [%s/%s] %s free
sq: [%s/%s] %s të lira

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
sq: <span foreground="#FF0000">e pamontuar</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
sq: <b><i><span font_size="large">Shtojcë Xfce Montimesh – Pajisje dhe Pika Montimi</span></i></b>

en: devices
sq: pajisje

en: Mount Plugin
sq: Shtojcë Montimesh

en: Properties
sq: Veti

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
sq: Kjo është e dobishme dhe e këshilluar vetëm nëse jepni "sync" si pjesë e vargut të urdhrit "unmonto".

en: Show _message after unmount
sq: Shfaqe _mesazhin pas çmontimit

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
sq: Për paraqitjen në panel, mund të caktoni një ikonë të dallueshme.

en: Icon:
sq: Ikonë:

en: Select an image
sq: Përzgjidhni një pamje

en: _General
sq: _Të përgjithshme

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
sq: Ky urdhër do të ekzekutohet pas montimit të pajisjes me pikën e montimit të pajisjes si argument.
    Nëse s’jeni i sigurt se ç’të fusni, provoni "exo-open %m".
    '%d' mund të përdoret për të përcaktuar pajisjen, '%m' për pikënnn e montimit.

en: _Execute after mounting:
sq: _Përmbushe pas montimit:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
sq: KUJDES: Këto mundësi janë vetëm për të sprovuarit! Nëse s’e dini se ç’mund të jetë me vlerë për ju, larg duart që këtej!

en: _Custom commands
sq: Urdhra _vetjakë

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
sq: Shumicës së përdoruesve do t’u duhet vetëm të paravendosin "sudo" për të dy urdhrat ose të paravendosin "sync %d &&" te urdhri "unmount %d".
    '%d' përdoret për të treguar pajisjen, '%m' për pikën e montimit.

en: _Mount command:
sq: Urdhër _montimi:

en: _Unmount command:
sq: Urdhër çm_ontimi:

en: _Commands
sq: _Urdhra

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
sq: Aktivizojeni këtë mundësi për të shfaqur edhe sisteme kartelash rrjeti, të tillë si NFS, SMBFS, SHFS dhe SSHFS.

en: Display _network file systems
sq: Shfaq sisteme kartelash _rrjeti

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
sq: Aktivizojeni këtë mundësi për të nxjerrë gjithashtu një pajisje CD pas çmontimit dhe për futje përpara montimit.

en: _Eject CD-drives
sq: _Nxirr pajisje CD

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
sq: Aktivizojeni këtë mundësi vetëm për t’i shfaqur pikat e montimit.

en: Display _mount points only
sq: Shfa vetëm pika _montimi

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
sq: Qethi emrat e pajisjes sa numri i shenjave të përcaktuar te butoni spin.

en: Trim device names:
sq: Qethi emrat e pajisjes:

en:  characters
sq:  shenja

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
sq: Përjashto nga menuja sistemet vijues të kartelave.
    Elementët e listës ndahen me hapësirë të thjeshtë.
    Përcaktimin e pajisjeve ose pikave të duhura të montimit duhet ta bëni juaj.
    Një yllth (*) mund të përdoret si vendmbajtëse në fund të një shtegu,
    p.sh., "/mnt/*" për të përjashtuar çfarëdo pike montimi poshtë "/mnt".

en: E_xclude specified file systems
sq: _Përjashto sistemet e treguar të kartelave

en: _File systems
sq: Sisteme _kartelash

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
sq: Shfaqni pjesë/pajisje dhe lejoni montimin/çmontimin e tyre

en: Mount devices
sq: Monto pajisje

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
sq: Shfaq tërë pajisjet e montueshme dhe i (ç)monton ato sipas kërkesave.
