Xfce Panel Plugins - en to sr translation catalogue (51 entries)

en: size:                %g
sr: величина:                %g

en: used size:           %g
sr: заузето:           %g

en: available size:       %g
sr: доступан простор:       %g

en: percentage used:     %d
sr: проценат заузећа:     %d

en: file system type:    %s
sr: врста система датотека:    %s

en: actual mount point:  %s
sr: тачка качења:  %s

en: disk: %s
sr: диск: %s

en: mount point: %s
sr: тачка качења: %s

en: not mounted
sr: није прикачен

en: Xfce 4 Mount Plugin
sr: Прикључак за качење Иксфце-а 4

en: Failed to mount device:
sr: Нисам успео да прикачим уређај:

en: Error executing on-mount command:
sr: Десила се грешка при извођењу наредбе:

en: Failed to umount device:
sr: Нисам успео да откачим уређај:

en: The device should be removable safely now:
sr: Уређај би сада требао бити безбедан за уклањање:

en: An error occurred. The device should not be removed:
sr: Десила се грешка. Уређај не би требао бити уклоњен:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
sr: Нисам успео да прочитам /etc/fstab. То ће битно умањити могућности прикључка.

en: [%s/%s] %s free
sr: [%s/%s] %s слободно

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
sr: <span foreground="#FF0000">није прикачен</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
sr: <b><i><span font_size="large">Прикључак качења ИксФЦЕ-а - уређаја и тачака качења</span></i></b>

en: devices
sr: уређаји

en: Mount Plugin
sr: Прикључак за качење

en: Properties
sr: Особине

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
sr: Ово је једино корисно и пропоручиво ако одредите „sync“ као део ниске наредбе „unmount“.

en: Show _message after unmount
sr: Прикажи _поруку после откачивања

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
sr: Можете одредити и другачију сличицу за приказ на полици.

en: Icon:
sr: Сличица:

en: Select an image
sr: Одаберите слику

en: _General
sr: _Опште

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
sr: Ова наредба ће бити извршена после прикачивања уређаја са тачком качења уређаја као тврдњом.
    Ако нисте сигурни шта треба унети, покушајте „exo-open %m“.
    „%d“ може бити коришћен да одреди уређај, „%m“ за тачку качења.

en: _Execute after mounting:
sr: _Изврши након качења:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
sr: Упозорење: Ове могућности су само за стручњаке! Уколико не знате зашто могу бити корисне, држите руке даље!

en: _Custom commands
sr: _Прилагођене наредбе

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
sr: Већина корисника ће само желети предложити „sudo“ обема наредбама, или предложити „sync %d &&“ наредби „unmount %d“.
    „%d“ је употребљена да одреди уређај, „%m“ је за тачку качења.

en: _Mount command:
sr: Наредба качења:

en: _Unmount command:
sr: _Наредба откачивања:

en: _Commands
sr: _Наредбе

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
sr: Покрените ову могућност за приказивање и мрежних система датотека као што су НФС, СМБФС, СХФС, и ССХФС.

en: Display _network file systems
sr: Прикажи _мрежне системе датотека

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
sr: Укључите ову могућност за избацивање ЦД-фиоке после откачивања и за убацивање пре прикачивања.

en: _Eject CD-drives
sr: _Избаци ЦД фиоке

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
sr: Укључите ову могућност да би само имали приказ тачки качења.

en: Display _mount points only
sr: Приказуј само тачке качења

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
sr: Обрежи називе уређаја на број знакова одређен у кућици са бројачем.

en: Trim device names:
sr: Сажми називе уређаја:

en:  characters
sr:  знаци

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
sr: Занемарује следеће системе датотека из изборника.
    Ставке списка се раздвајају обичним празнинама.
    Треба да одредите правилне тачке качења.
    Звездица (*) може да се користи као попуна места на крају
    путања, нпр. „/mnt/*“ занемарује тачке качења након „/mnt“.

en: E_xclude specified file systems
sr: _Занемари одређене системе датотека

en: _File systems
sr: Систем _датотека

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
sr: Прикажи парчад/уређаје и дозволи њихово качење/откачивање

en: Mount devices
sr: Прикачи уређаје

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
sr: Прикажи све прикачиве уређаје о при(от)качи их на захтев.
