Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: size:                %g
tr: boyut:             %g

en: used size:           %g
tr: kullanım:             %g

en: available size:       %g
tr: kullanılabilir boyut:       %g

en: percentage used:     %d
tr: kullanım yüzdesi:     %d

en: file system type:    %s
tr: dosya sistemi türü:       %s

en: actual mount point:  %s
tr: gerçek bağlama noktası:   %s

en: mount point: %s
tr: bağlama noktası: %s

en: not mounted
tr: bağlanmamış

en: Xfce 4 Mount Plugin
tr: Xfce 4 Bağlama Eklentisi

en: Failed to mount device:
tr: Aygıt bağlanamadı:

en: Error executing on-mount command:
tr: Bağlama komutu çalıştırılırken hata oluştu:

en: Failed to umount device:
tr: Aygıt bağlanamadı:

en: The device should be removable safely now:
tr: Aygıt artık güvenle kaldırılabilir:

en: An error occurred. The device should not be removed:
tr: Hata oluştu. Aygıtı şimdi çıkartılmamalıdır:

en: Your /etc/fstab could not be read. This will severely degrade the plugin's abilities.
tr: /etc/fstab okunamadı. Bu eklentinin yapabildiklerini ciddi biçimde azaltır.

en: [%s/%s] %s free
tr: [%s/%s] %s boş

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
tr: <span foreground="#FF0000">bağlanmamış</span>

en: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Mount Plugin – Devices and Mount Points</span></i></b>
tr: <b><i><span font_size="large">Xfce 4 Bağlama Eklentisi – Aygıtlar ve Bağlama Noktaları</span></i></b>

en: devices
tr: aygıtlar

en: Mount Plugin
tr: Aygıt Bağlama Eklentisi

en: Properties
tr: Özellikler

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
tr: Bu işlemi, eğer "sync" komutunu "unmount" komutunun bir parçası olarak kullanıyorsanız yapmanız önerilmektedir.

en: Show _message after unmount
tr: Ayırma işleminden sonra _ileti göster

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
tr: Panelde gösterilmek üzere başka simge belirleyebilirsiniz.

en: Icon:
tr: Simge

en: Select an image
tr: Resim seç

en: _General
tr: _Genel

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
tr: Bu komut, aygıt sisteme bağlanınca aygıtın bağlanma noktası, argüman olarak çalıştırılacak.
    Eğer ne ekleyeceğiniz konusunda emin değilseniz, "exo-open %m" komutunu deneyin.
    '%d' aygıtı belirtmek için, '%m' bağlanma noktasını belirtmek için kullanılabilir.

en: _Execute after mounting:
tr: Bağladıktan sonra çalıştı_r:

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
tr: UYARI: Bu seçenekler uzman kullanıcılar içindir! Ne işe yaradığını bilmiyorsanız lütfen denemeyiniz!

en: _Custom commands
tr: _Özel komutlar

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
tr: Çoğu kullanıcı ya komutun başına "sudo" eklemektedir, ya da "sync %d &&" komutunu "unmount %d" komutunun başına eklemektedir.
    '%d' aygıtı belirtmek için kullanılmaktadır, '%m' ise bağlama noktasını belirtmek için kullanılmaktadır.

en: _Mount command:
tr: _Bağlama komutu:

en: _Unmount command:
tr: _Ayırma komutu:

en: _Commands
tr: _Komutlar

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
tr: NFS, SMBFS,SHFS ve SSHFS gibi dosya sistemlerini göstermek için bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

en: Display _network file systems
tr: Ağ dosya sistemleri_ni göster

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
tr: Bu seçeneği etkinleştirerek ayırdıktan sonra veya bağlamadan önce CD-sürücünüzün açılmasını sağlayabilirsiniz.

en: _Eject CD-drives
tr: CD sürücül_eri aç

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
tr: Bu seçeneği yalnızca bağlama noktalarını göstermek istiyorsanız seçebilirsiniz.

en: Display _mount points only
tr: Yalnızca bağla_ma noktaları göster

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
tr: Aygıt isimlerindeki boşlukların belirtildiği kadarını temizle.

en: Trim device names:
tr: Aygıt isimlerindeki boşlukları temizle:

en:  characters
tr: karakterler

en: Exclude the following file systems from the menu.
    The list is separated by simple spaces.
    It is up to you to specify correct devices or mount points.
    An asterisk (*) can be used as a placeholder at the end of
    a path, e.g., "/mnt/*" to exclude any mountpoints below "/mnt".
tr: Aşağıda gösterilen dosya sistemlerini menünün dışında tutunuz.
    Liste basit  boşluklarla ayrılmıştır.
    Doğru cihazları ve bağlama noktalarını belirtmek size kalmıştır .
    Yıldız işareti (*) yolun sonunda yer tutucu olarak kullanılabilir.
    Örneğin, "/mnt" uzantısının aşağısındaki bağlantı noktalarını "/mnt/*"  uzantısının dışında tutar.

en: E_xclude specified file systems
tr: Belirtilen sürücüleri har_iç tut

en: _File systems
tr: _Dosya sistemleri

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
tr: Aygıtları/bölümleri göster ve onları bağlayıp/çözmeye izin ver

en: Mount devices
tr: Aygıtları Bağla

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
tr: Bağlanabilir aygıtları gösterir ve talebe göre bağlar/ayırır.
