Xfce Panel Plugins - en to ug translation catalogue (44 entries)

en: %.1f B
ug: %.1f ب

en: %.1f KB
ug: %.1f ك ب

en: %.1f MB
ug: %.1f م ب

en: %.1f GB
ug: %.1f گ ب

en: size:                %g
ug: چوڭلۇقى:                %g

en: used size:           %g
ug: ئىشلىتىلگىنى:                %g

en: percentage used:     %d
ug: ئىشلىتىلگىنى(پىرسەنت):     %d

en: file system type:    %s
ug: ھۆججەت سىستېمىسى تىپى:    %s

en: actual mount point:  %s
ug: ئەمەلىيەتتە ئېگەرلەنگەن ئورنى:  %s

en: disk: %s
ug: دىسكا: %s

en: mount point: %s
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى: %s

en: not mounted
ug: ئېگەرلەنمىگەن

en: <span foreground="#FF0000">not mounted</span>
ug: <span foreground="#FF0000">ئېگەرلەنمىگەن</span>

en: devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Mount Plugin
ug: ئېگەرلەش قىستۇرمىسى

en: Properties
ug: خاسلىق

en: This is only useful and recommended if you specify "sync" as part of the "unmount" command string.
ug: بۇ تاللانما «unmount» بۇيرۇقىغا «sync» قوشۇلغاندا ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

en: Show _message after unmount
ug: ئېگەرسىزلىگەندىن كېيىن  ئۇچۇر چىقار(_M)

en: You can specify a distinct icon to be displayed in the panel.
ug: كۆزنەكتە كۆرسىتىلىدىغان ئۆزگىچە سىنبەلگىنى كۆرسىتىپ بېرىشكە بولىدۇ.

en: Icon:
ug: سىنبەلگە:

en: Select an image
ug: سۈرەت تاللايدۇ

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: This command will be executed after mounting the device with the mount point of the device as argument.
    If you are unsure what to insert, try "exo-open %m".
    '%d' can be used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
ug: بۇ بۇيرۇق، پارامېتىردىكى ئېگەرلەش نۇقتىسىغا ئۈسكۈنە ئېگەرلەنگەندە ئىجرا بولىدۇ.\r
    نېمە كىرگۈزۈشنى بىلەلمىسىڭىز «exo-open %m» نى سىناپ بېقىڭ.\r
    ئۈسكۈنە ‹%d› بىلەن، ئېگەرلەش نۇقتىسى ‹%m› بىلەن ئىپادىلىنىدۇ.

en: _Execute after mounting:
ug: ئېگەرلەنگەندىن كېيىن ئىجرا قىل(_E):

en: WARNING: These options are for experts only! If you do not know what they may be good for, keep your hands off!
ug: دىققەت: بۇ تاللانمىلارنى مۇتەخەسسىسلەرلا ئىشلىتىدۇ! ئەگەر بىلمىسىڭىز قول تەگكۈزمەڭ!

en: _Custom commands
ug: ئىختىيارىي بۇيرۇقلار(_C)

en: Most users will only want to prepend "sudo" to both commands or prepend "sync %d &&" to the "unmount %d" command.
    '%d' is used to specify the device, '%m' for the mountpoint.
ug: نۇرغۇن ئىشلەتكۈچىلەر ئىككىلا بۇيرۇقنىڭ بېشىغا «sudo» قوشسا، ياكى «unmount %d» نىڭ بېشىغا «sync  %d &&» نى قوشسىلا بولىدۇ دەپ قارايدۇ.\r
    ئۈسكۈنە ‹%d› بىلەن، ئېگەرلەش نۇقتىسى ‹%m› بىلەن ئىپادىلىنىدۇ.

en: _Mount command:
ug: ئېگەرلەش بۇيرۇقى(_M):

en: _Unmount command:
ug: ئېگەرسىزلەش بۇيرۇقى(_U):

en: _Commands
ug: بۇيرۇقلار(_C)

en: Activate this option to also display network file systems like NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS.
ug: تور ھۆججەت سىستېمىلىرى NFS, SMBFS, SHFS and SSHFS نى كۆرسىتىش ئۈچۈن بۇ تاللانمىنى ئاكتىپلاڭ.

en: Display _network file systems
ug: تور ھۆججەت سىستېمىلىرىنى كۆرسەت(_N)

en: Activate this option to also eject a CD-drive after unmounting and to insert before mounting.
ug: ئېگەرسىزلەپ بولغاندىن كېيىن دىسكىنى چىقىرىش ۋە ئېگەرلەشتىن بۇرۇن دىسكىنى سېلىش ئۈچۈن بۇ تاللانمىنى ئاكتىپلاڭ.

en: _Eject CD-drives
ug: CD قوزغاتقۇچىنى ئاچ(_E)

en: Activate this option to only have the mount points be displayed.
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسىنىلا كۆرسىتىش ئۈچۈن بۇ تاللانمىنى ئاكتىپلاڭ.

en: Display _mount points only
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسىنىلا كۆرسەت(_M)

en: Trim the device names to the number of characters specified in the spin button.
ug: ئۈسكۈنە ئاتىنى باسما توپچىدا كۆرسىتىلگەن ھەرپ سانىغا ماسلاشتۇرۇپ ئوڭشايدۇ.

en: Trim device names:
ug: ئۈسكۈنە ئاتىنى ئوڭلاش:

en:  characters
ug:  ھەرپلەر

en: E_xclude specified file systems
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەت سىستېمىلىرىنى تىزىملىكتىن چىقىرىۋەت(_X)

en: _File systems
ug: ھۆججەت سىستېمىلىرىنى(_F)

en: Show partitions/devices and allow to mount/unmount them
ug: رايونلار/ئۈسكۈنىلەرنى كۆرسىتىپ ئۇلارنى ئېگەرلەشكە/ئېگەرسىزلەشكە ئىجازەت بېرىش

en: Mount devices
ug: ئېگەرلەيدىغان ئۈسكۈنىلەر

en: Shows all mountable devices and (un)mounts them on request.
ug: ئىلتىماس قىلغاندا ئېگەرلىگىلى ۋە ئېگەرسىزلىگىلى بولىدىغان ئۈسكۈنىلەرنى كۆرسىتىدۇ‪.
