Xfce Panel Plugins - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Launch
ar: إطلاق

en: Mpd Client Plugin
ar: ملحق عميل Mpd

en: Properties
ar: خصائص

en: Host :
ar: مضيف :

en: Port :
ar: منفد :

en: Password :
ar: كلمة المرور :

en: MPD Client :
ar: عميل MPD :

en: Tooltip Format :
ar: شكل أداة التلميح :

en: Playlist Format :
ar: شكل قائمة التشغيل :

en: Show _frame
ar: إطار العرض

en: Hostname or IP address
ar: إسم المستضبف او عنوان IP

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
ar: عميل رسومي لـMPD للإطلاق القائمة

en: .... not connected ?
ar: .... غير متصل ؟

en: Mpd playlist
ar: قائمة تشغيل Mpd

en: Random
ar: عشوائي

en: Repeat
ar: إعادة

en: <b><i>Commands</i></b>
ar: <b><i>أوامر</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
ar: <b><i>النواتج</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
ar: ملحق بسيط لعميل المشغل الموسيقى في الشريط

en: MPD Client Plugin
ar: ملحق عميل MPD

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
ar: عميل MPD , مشغل الموسيقى
