Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (23 entries)

en: Launch
be: Запусціць

en: Mpd Client Plugin
be: Убудова кліента MPD

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Host :
be: Хост:

en: Port :
be: Порт:

en: Password :
be: Пароль:

en: MPD Client :
be: Кліент MPD:

en: Tooltip Format :
be: Фармат падказак:

en: Playlist Format :
be: Фармат плэйліста:

en: Show _frame
be: Паказваць _рамку

en: Hostname or IP address
be: Хост альбо IP-адрас

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
be: Графічны кліент MPD для запуску з кантэкстнага меню

en: Variables : %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
be: Зменныя : %artist%, %album%, %file%, %track% и %title%

en: Variables : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
be: Зменныя : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% і %title%

en: .... not connected ?
be: ... не падлучаны?

en: Mpd playlist
be: Плэйліст MPD

en: Random
be: Выпадкова

en: Repeat
be: Паўтор

en: <b><i>Commands</i></b>
be: <b><i>Загады</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
be: <b><i>Вывад</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
be: Зручная ўбудова кліента MPD для панэлі Xfce

en: MPD Client Plugin
be: Убудова кліента MPD

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
be: Кліент для музыкальнага сервера MPD
