Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Launch
da: Start

en: Mpd Client Plugin
da: MPD-klient-plugin

en: Properties
da: Egenskaber

en: Show _frame
da: Vis _ramme

en: Hostname or IP address
da: Værtsnavn eller IP-adresse

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
da: Grafisk MPD-klient til at starte i plugins genvejsmenu

en: Command with url to stream MPD HTTP output
da: Kommando med URL til at streame MPD HTTP-output

en: Execution error
da: Fejl ved kørsel

en: Paused
da: Sat på pause

en: Stopped
da: Stoppet

en: Mpd playlist
da: MPD-afspilningsliste

en: Random
da: Tilfældig

en: Repeat
da: Gentag

en: <b><i>Commands</i></b>
da: <b><i>Kommandoer</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
da: En simpel panelplugin-klient til musikafspiller-dæmon

en: MPD Client Plugin
da: MPD-klient-plugin

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
da: En klient til MPD, musikafspiller-dæmonen
