Xfce Panel Plugins - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Launch
id: Jalankan

en: Mpd Client Plugin
id: Plugin Klien MPD

en: Properties
id: Properti

en: Show _frame
id: Tampilkan _bingkai

en: Hostname or IP address
id: Alamat IP atau nama host

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
id: Klien MPD grafis untuk dijalankan di menu konteks plugin

en: Command with url to stream MPD HTTP output
id: Perintah dengan url untuk mengalirkan keluaran HTTP MPD

en: Execution error
id: Galat eksekusi

en: Paused
id: Jeda

en: Stopped
id: Terhenti

en: Mpd playlist
id: Daftar Putar MPD

en: Random
id: Acak

en: Repeat
id: Ulangi

en: Stream
id: Pengaliran

en: <b><i>Commands</i></b>
id: <b><i>Perintah</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
id: <b><i>Keluaran</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
id: Sebuah plugin panel sebagai klien Music Player Daemon (MPD)

en: MPD Client Plugin
id: Plugin Klien MPD

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
id: Klien untuk MPD, Jurik Penggelar Musik
