Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (23 entries)

en: Launch
ie: Lansar

en: Mpd Client Plugin
ie: Un plugin de client MPD

en: Properties
ie: Proprietás

en: Host :
ie: Host:

en: Port :
ie: Portu:

en: Password :
ie: Contrasigne:

en: MPD Client :
ie: Client MPD:

en: Tooltip Format :
ie: Formate de information:

en: Playlist Format :
ie: Formate de playlist:

en: Show _frame
ie: Monstrar li _cadre

en: Hostname or IP address
ie: Adresse IP o nómine de host:

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
ie: Un grafic client de MPD por lansar in li menú contextual

en: Variables : %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
ie: Variabiles : %artist%, %album%, %file%, %track% e %title%

en: Variables : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
ie: Variabiles : %vol%, %status%, %newline% [nov linea], %artist%, %album%, %file%, %track% e %title%

en: .... not connected ?
ie: Ne conexet?

en: Mpd playlist
ie: Playlist MPD

en: Random
ie: Hasardal

en: Repeat
ie: Repetir

en: <b><i>Commands</i></b>
ie: <b><i>Comandes</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
ie: <b><i>Exeadas</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
ie: Un simplic plugin de panel por li Music Player Daemon

en: MPD Client Plugin
ie: Plugin de client MPD

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
ie: Un client de MPD, li Music Player Daemon
