Xfce Panel Plugins - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Launch
is: Ræsa

en: Mpd Client Plugin
is: Viðbót fyrir MPD biðlara

en: Properties
is: Eiginleikar

en: Host :
is: Hýsilvél:

en: Port :
is: Gátt:

en: Password :
is: Lykilorð:

en: MPD Client :
is: MPD biðlari :

en: Tooltip Format :
is: Snið vísbendinga :

en: Playlist Format :
is: Snið spilunarlista :

en: Show _frame
is: Birta ra_mma.

en: Hostname or IP address
is: Heiti tölvu eða IP vistfang

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
is: Myndrænn MPD-biðlari til ræsingar með viðbót í samhengisvalmynd

en: Variables : %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
is: Breytur : %artist%, %album%, %file%, %track% og %title%

en: Variables : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
is: Breytur : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% og %title%

en: .... not connected ?
is: .... ekki tengt ?

en: Mpd playlist
is: Mpd spilunarlisti

en: Random
is: Slembispilun

en: Repeat
is: Endurtaka

en: <b><i>Commands</i></b>
is: <b><i>Skipanir</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
is: <b><i>Úttök</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
is: Skjástikuviðbót með biðlara fyrir MPD-tónlistarspilarann

en: MPD Client Plugin
is: Viðbót fyrir MPD biðlara

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
is: Biðlari fyrir MPD-tónlistarspilarann, The Music Player Daemon
