Xfce Panel Plugins - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: ... not connected?
ja: .... 接続されていません ?

en: Launch
ja: 起動

en: Mpd Client Plugin
ja: Mpd クライアントプラグイン

en: Properties
ja: 設定

en: Host:
ja: ホスト:

en: Port:
ja: ポート:

en: Password:
ja: パスワード:

en: MPD Client:
ja: MPD クライアント:

en: Streaming Client:
ja: ストリーミング クライアント:

en: Tooltip Format:
ja: ツールチップの形式 :

en: Playlist Format:
ja: プレイリストの形式 :

en: Show _frame
ja: フレームを表示する(_F)

en: Hostname or IP address
ja: ホスト名または IP アドレス

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
ja: プラグインのコンテキストメニューから起動するグラフィカル MPD クライアント

en: Command with url to stream MPD HTTP output
ja: MPD HTTP 出力をストリーミングするための URL を含むコマンド

en: Variables: %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
ja: 変数: %artist%, %album%, %file%, %track% および %title%

en: Variables: %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
ja: 変数: %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% および %title%

en: Execution error
ja: 実行エラー

en: Unknown Artist
ja: 不明なアーティスト

en: Unknown Album
ja: 不明なアルバム

en: Unknown Title
ja: 不明なタイトル

en: Unknown Track
ja: 不明なトラック

en: Unknown File
ja: 不明なファイル

en: Playing
ja: 再生中

en: Paused
ja: 一時停止

en: Stopped
ja: 停止しました

en: Mpd playlist
ja: Mpd プレイリスト

en: Random
ja: ランダム

en: Repeat
ja: リピート

en: Stream
ja: ストリーム

en: <b><i>Commands</i></b>
ja: <b><i>コマンド</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
ja: <b><i>出力先</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
ja: Music Player Daemon 用のシンプルなパネルプラグインクライアント

en: MPD Client Plugin
ja: MPD クライアントプラグイン

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
ja: MPD (Music Player Daemon) 用クライアント
