Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Launch
oc: Aviar

en: Mpd Client Plugin
oc: Empeuton del client mpd

en: Properties
oc: Proprietats

en: Host :
oc: Òste :

en: Port :
oc: Pòrt :

en: Password :
oc: Senhal :

en: MPD Client :
oc: Client MPD :

en: Tooltip Format :
oc: Format de l'infobulla :

en: Playlist Format :
oc: Format de la lista de lectura :

en: Show _frame
oc: Afichar lo _quadre

en: Hostname or IP address
oc: Nom d'òste o adreça IP

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
oc: Client MPD grafic d'aviar dins lo menú contextual de l'empeuton

en: Variables : %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
oc: Variablas : %artist%, %album%, %file%, %track% e %title%

en: Variables : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
oc: Variablas : %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% e %title%

en: .... not connected ?
oc: ... pas connectat ?

en: Mpd playlist
oc: Lista de lectura Mpd

en: Random
oc: Aleatòri

en: Repeat
oc: Repetir

en: <b><i>Commands</i></b>
oc: <b><i>Comandas</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
oc: <b><i>Sortidas</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
oc: Un empeuton simple del panèl per Music Player Daemon

en: MPD Client Plugin
oc: Empeuton del client MPD

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
oc: Un client per MPD, Lo Music Player Daemon
