Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: ... not connected?
sv: ... inte ansluten?

en: Launch
sv: Kör

en: Mpd Client Plugin
sv: Insticksprogram för Mpd-klient

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Host:
sv: Värd:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: MPD Client:
sv: MPD klient:

en: Streaming Client:
sv: Strömmande klient:

en: Tooltip Format:
sv: Format för verktygstips:

en: Playlist Format:
sv: Format för spellista:

en: Show _frame
sv: Visa _ram

en: Hostname or IP address
sv: Värdnamn eller IP-adress

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
sv: Grafisk MPD-klient att starta i insticksmodulens sammanhangsmeny

en: Command with url to stream MPD HTTP output
sv: Kommando med url för att strömma MPD HTTP-utdata

en: Variables: %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
sv: Variabler: %artist%, %album%, %fil% %titel%

en: Variables: %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
sv: Variabler: %vol%, %status%, %nyrad%, %artist%, %album%, %fil%, %spår% och %titel%

en: Execution error
sv: Körningsfel

en: Unknown Artist
sv: Okänd artist

en: Unknown Album
sv: Okänt album

en: Unknown Title
sv: Okänd titel

en: Unknown Track
sv: Okänt spår

en: Unknown File
sv: Okänd fil

en: Playing
sv: Spelar

en: Paused
sv: Pausad

en: Stopped
sv: Stoppad

en: Mpd playlist
sv: Mpd-spellista

en: Random
sv: Slumpmässigt

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Stream
sv: Ström

en: <b><i>Commands</i></b>
sv: <b><i>Kommandon</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
sv: <b><i>Utmatningar</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
sv: En enkel Music Player Daemon-klient som panelinsticksmodul

en: MPD Client Plugin
sv: Insticksprogrammet MPD-klient

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
sv: En klient för MPD, The Music Player Daemon
