Xfce Panel Plugins - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Launch
uk: Запустити

en: Mpd Client Plugin
uk: Модуль для клієнта Mpd

en: Properties
uk: Властивості

en: Show _frame
uk: Відображати _фрейм

en: Hostname or IP address
uk: Назва хоста чи IP адреса

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
uk: Запуск графічного клієнта MPD в контекстному меню плагіна

en: Command with url to stream MPD HTTP output
uk: Команда з URL-адресою для потокового виведення MPD HTTP

en: Execution error
uk: Помилка виконання

en: Unknown Artist
uk: Невідомий виконавець

en: Unknown Album
uk: Невідомий альбом

en: Unknown Title
uk: Невідомий заголовок

en: Unknown Track
uk: Невідомий трек

en: Unknown File
uk: Невідомий файл

en: Paused
uk: Призупинено

en: Stopped
uk: Зупинено

en: Mpd playlist
uk: Список програвання Mpd

en: Random
uk: Випадково

en: Repeat
uk: Повторити

en: Stream
uk: Потік

en: <b><i>Commands</i></b>
uk: <b><i>Команди</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
uk: <b><i>Вивід</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
uk: Простий клієнт для MPD, The Music Player Daemon

en: MPD Client Plugin
uk: Плагін для клієнта MPD

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
uk: Клієнт для MPD, The Music Player Daemon
