Xfce Panel Plugins - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: ... not connected?
tr: ... bağlı değil?

en: Launch
tr: Çalıştır

en: Mpd Client Plugin
tr: Mpd İstemcisi Eklentisi

en: _Close
tr: _Kapat

en: Properties
tr: Ayarlar

en: Password:
tr: Şifre:

en: MPD Client:
tr: MPD İstemcisi:

en: Streaming Client:
tr: Akış İstemcisi:

en: Tooltip Format:
tr: Araç İpucu Biçimi:

en: Playlist Format:
tr: Oynatma Listesi Biçimi:

en: Show _frame
tr: Çerçeve _göster

en: Hostname or IP address
tr: Makine adı veya IP adresi

en: Graphical MPD Client to launch in plugin context menu
tr: Eklenti içerik menüsüne ulaşmak için Grafik MPD İstemcisi

en: Command with url to stream MPD HTTP output
tr: MPD HTTP çıktı akışı için URL ile birlikte komut

en: Variables: %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
tr: Değişkenler: %artist%, %album%, %file%, %track% ve %title%

en: Variables: %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% and %title%
tr: Değişkenler: %vol%, %status%, %newline%, %artist%, %album%, %file%, %track% ve %title%

en: Execution error
tr: Çalıştırma hatası

en: Unknown Artist
tr: Bilinmeyen Sanatçı

en: Unknown Album
tr: Bilinmeyen Albüm

en: Unknown Title
tr: Bilinmeyen Başlık

en: Unknown Track
tr: Bilinmeyen Parça

en: Unknown File
tr: Bilinmeyen Dosya

en: Playing
tr: Çalıyor

en: Paused
tr: Bekletildi

en: Stopped
tr: Durduruldu

en: Mpd playlist
tr: Mpd çalma listesi

en: Random
tr: Rastgele

en: Repeat
tr: Yinele

en: Stream
tr: Aktarım

en: Single
tr: Tekil

en: <b><i>Commands</i></b>
tr: <b><i>Komutlar</i></b>

en: <b><i>Outputs</i></b>
tr: <b><i>Çıktılar</i></b>

en: A simple panel-plugin client for Music Player Daemon
tr: Music Player Daemon için basit bir panel eklentisi

en: MPD Client Plugin
tr: MPD İstemcisi Eklentisi

en: A client for MPD, The Music Player Daemon
tr: MPD, Music Player Daemon için istemci
