Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (26 entries)

note: Defaults
en: Net
ie: Rete

en: Unknown error.
ie: Ínconosset errore.

en: Linux proc device '/proc/net/dev' not found.
ie: Li aparate Linux proc "/proc/net/dev" ne es trovat.

en: Interface was not found.
ie: Interfacie ne es trovat.

en: << %s >> (Interface down)
ie: << %s >> (Interfacie ínactiv)

en: << %s >> (%s)
    Average of last %d measures
    with an interval of %.2fs:
    Incoming: %s
    Outgoing: %s
    Total: %s
ie: << %s >> (%s)
    Medie del %d ultim mesuras
    con un intervalle de %.2fs:
    Intrant: %s
    Exeant: %s
    Total: %s

en: no IP address
ie: null adresse IP

en: %s: Error in initializing:
    %s
ie: %s: Errore de inicialisation:
    %s

en: Bar color (i_ncoming):
ie: Color (i_ntrant)

en: Bar color (_outgoing):
ie: Color (_exeant)

en: Maximum (inco_ming):
ie: Max (int_rant):

en: Maximum (o_utgoing):
ie: Max (e_xeant):

en: Network Monitor
ie: Monitor de rete

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Text to display:
ie: _Textu:

en: Network _device:
ie: Aparate de _rete:

en: Update _interval:
ie: Act_ualisar chascun:

en: Show values as _bits
ie: Valores in _bits

en: KiB/s
ie: Kio/s

en: _Present data as:
ie: _Presentar quam:

en: Bars
ie: Barras

en: Values
ie: Valores

en: Bars and values
ie: Barras e valores

en: _Colorize values
ie: _Colorat valores

en: Show network traffic
ie: Monstra li trafic de rete
