Xfce Panel Plugins - en to is translation catalogue (30 entries)

note: Defaults
en: Net
is: Netkerfi

en: Xfce4-Netload-Plugin
is: XFCE4-netálagsviðbót

en: Unknown error.
is: Óþekkt villa.

en: Linux proc device '/proc/net/dev' not found.
is: Linux proc tækið '/proc/net/dev' fannst ekki.

en: Interface was not found.
is: Netkortið fannst ekki.

en: << %s >> (Interface down)
is: << %s >> (nettæki niðri)

en: << %s >> (%s)
    Average of last %d measures
    with an interval of %.2fs:
    Incoming: %s
    Outgoing: %s
    Total: %s
is: << %s >> (%s)
    Meðaltal síðustu %d mælinga
    á %.2fs fresti:
    Inn: %s
    Út: %s
    Alls: %s

en: no IP address
is: ekkert IP vistfang

en: %s: Error in initializing:
    %s
is: %s: Villa við frumstillingu:
    %s

en: Bar color (i_ncoming):
is: Litur súlu (i_nn):

en: Bar color (_outgoing):
is: Litur súlu (ú_t):

en: Maximum (inco_ming):
is: Hámark (_inn):

en: Maximum (o_utgoing):
is: Há_mark (út):

en: Network Monitor
is: Netkerfisvaktari

en: _Close
is: _Loka

en: _Help
is: _Hjálp

en: _Text to display:
is: _Texti til birtingar:

en: Network _device:
is: Net_kort:

en: Update _interval:
is: Upp_færslutíðni:

en: s
is: sek

en: Show values as _bits
is: Sýna gildi sem _bita

en: _Automatic maximum
is: Sjálfvirkt _hámark

en: KiB/s
is: KiB/sek

en: _Present data as:
is: Setja _gögn fram sem:

en: Bars
is: Súlur

en: Values
is: Gildi

en: Bars and values
is: Súlur og gildi

en: _Colorize values
is: _Lita gildi

en: Show network traffic
is: Birta netumferð

en: bps
is: bás
