Xfce Panel Plugins - en to ja translation catalogue (30 entries)

note: Defaults
en: Net
ja: ネット

en: Xfce4-Netload-Plugin
ja: Xfce4-Netload プラグイン

en: Unknown error.
ja: 未知のエラーです。

en: Linux proc device '/proc/net/dev' not found.
ja: Linux proc デバイスの '/proc/net/dev' が見つかりません。

en: Interface was not found.
ja: インターフェイスが見つかりませんでした

en: << %s >> (Interface down)
ja: << %s >> (インターフェイス 停止)

en: << %s >> (%s)
    Average of last %d measures
    with an interval of %.2fs:
    Incoming: %s
    Outgoing: %s
    Total: %s
ja: << %s >> (%s)
    直近の %d 測定分の平均
    測定間隔: %.2f 秒
    受信: %s/s
    送信: %s/s
    合計: %s/s

en: no IP address
ja: IP アドレスがありません

en: %s: Error in initializing:
    %s
ja: %s: 初期化中のエラー:
    %s

en: Display the current load of a network interface in the panel
ja: パネルにネットワークインターフェイスの現在の負荷を表示する

en: Bar color (i_ncoming):
ja: バーの色 (受信)(_N):

en: Bar color (_outgoing):
ja: バーの色 (送信)(_O):

en: Maximum (inco_ming):
ja: 最大 (受信)(_M):

en: Maximum (o_utgoing):
ja: 最大 (送信)(_U):

en: Network Monitor
ja: ネットワークモニター

en: _Close
ja: 閉じる(_C)

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: _Text to display:
ja: 表示文字列(_T):

en: Network _device:
ja: ネットワークデバイス(_D):

en: Update _interval:
ja: 更新間隔(_I):

en: s
ja: 秒

en: Show values as _bits
ja: 値をビットで表示する(_B)

en: _Automatic maximum
ja: 最大値を自動調整する(_A)

en: _Present data as:
ja: データの表示形式(_P):

en: Bars
ja: バー

en: Values
ja: 数値

en: Bars and values
ja: バーと数値

en: _Colorize values
ja: 数値に色をつける(_C)

en: _Digits number:
ja: 桁数(_D):

en: Show network traffic
ja: ネットワークトラフィックを表示します
