Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Unknown error.
oc: Error desconeguda.

en: Linux proc device '/proc/net/dev' not found.
oc: Periferic Linux proc '/proc/net/dev' pas trobat.

en: Interface was not found.
oc: Interfàcia pas trobada.

en: << %s >> (Interface down)
oc: << %s >> (interfàcia inactiva)

en: << %s >> (%s)
    Average of last %d measures
    with an interval of %.2fs:
    Incoming: %s
    Outgoing: %s
    Total: %s
oc: << %s >> (%s)
    Mejana de las %d darrièras mesuras
    amb un interval de %.2fs :
    Entrant : %s/s
    Sortent : %s/s
    Total : %s/s

en: no IP address
oc: pas d'adreça IP

en: %s: Error in initializing:
    %s
oc: %s : Error pendent l'inicializacion :
    %s

en: Bar color (i_ncoming):
oc: Color de la barra (_entrant) :

en: Bar color (_outgoing):
oc: Color de la barra (_sortent) :

en: Maximum (inco_ming):
oc: Maximum (e_ntrant) :

en: Maximum (o_utgoing):
oc: Maximum (s_ortent) :

en: Network Monitor
oc: Monitor ret

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Text to display:
oc: _Tèxte d'afichar :

en: Network _device:
oc: _Periferic ret :

en: Update _interval:
oc: _Interval de mesa a jorn :

en: Show values as _bits
oc: Afichar las valors en _octets

en: _Automatic maximum
oc: _Maximum automatic

en: KiB/s
oc: Kio/s

en: _Present data as:
oc: P_resentar las donadas coma :

en: Bars
oc: Barras

en: Values
oc: Valors

en: Bars and values
oc: Barras e valors

en: _Colorize values
oc: _Colorar las valors

en: Show network traffic
oc: Afichar lo trafic de la ret
