Xfce Panel Plugins - en to pt translation catalogue (30 entries)

note: Defaults
en: Net
pt: Rede

en: Xfce4-Netload-Plugin
pt: Plugin Xfce4 Netload

en: Unknown error.
pt: Erro desconhecido.

en: Linux proc device '/proc/net/dev' not found.
pt: Dispositivo proc "/proc/net/dev" não encontrado.

en: Interface was not found.
pt: Interface não encontrada.

en: << %s >> (Interface down)
pt: << %s >> (Interface desligada)

en: << %s >> (%s)
    Average of last %d measures
    with an interval of %.2fs:
    Incoming: %s
    Outgoing: %s
    Total: %s
pt: << %s >> (%s)
    Média das últimas %d medições
    com um intervalo de %.2fs:
    Recebidos: %s
    Enviados: %s
    Total: %s

en: no IP address
pt: sem endereço IP

en: %s: Error in initializing:
    %s
pt: %s: erro ao iniciar:
    %s

en: Display the current load of a network interface in the panel
pt: Mostrar a carga atual de uma interface de rede no painel

en: Bar color (i_ncoming):
pt: Cor da barra (rece_bidos) :

en: Bar color (_outgoing):
pt: Cor da barra (enviad_os) :

en: Maximum (inco_ming):
pt: Máximo (recebi_dos):

en: Maximum (o_utgoing):
pt: Máximo (e_nviados):

en: Network Monitor
pt: Monitor de rede

en: _Close
pt: Fe_char

en: _Help
pt: _Ajuda

en: _Text to display:
pt: _Texto a exibir:

en: Network _device:
pt: _Dispositivo de rede:

en: Update _interval:
pt: _Intervalo de atualização:

en: Show values as _bits
pt: Mostrar valores como _bits

en: _Automatic maximum
pt: Máximo _automático

en: KiB/s
pt: KB/s

en: _Present data as:
pt: Mos_trar dados em:

en: Bars
pt: Barras

en: Values
pt: Valores

en: Bars and values
pt: Barras e valores

en: _Colorize values
pt: _Colorir valores

en: _Digits number:
pt: Número de _dígitos:

en: Show network traffic
pt: Mostrar tráfego de rede
