Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (27 entries)

note: Defaults
en: Net
sv: Nät

en: Unknown error.
sv: Okänt fel.

en: Linux proc device '/proc/net/dev' not found.
sv: Linux proc-enheten "/proc/net/dev" hittades inte.

en: Interface was not found.
sv: Gränssnittet hittades inte.

en: << %s >> (Interface down)
sv: << %s >> (Gränssnittet är nere)

en: << %s >> (%s)
    Average of last %d measures
    with an interval of %.2fs:
    Incoming: %s
    Outgoing: %s
    Total: %s
sv: << %s >> (%s)
    Genomsnitt av senaste %d mätningar
    med en intervall på %.2fs:
    Inkommande: %s
    Utgående: %s
    Totalt: %s

en: no IP address
sv: ingen IP-adress

en: %s: Error in initializing:
    %s
sv: %s: Fel vid initiering:
    %s

en: Display the current load of a network interface in the panel
sv: Visa den aktuella belastningen av ett nätverksgränssnitt i panelen

en: Bar color (i_ncoming):
sv: Radfärg (in_kommande):

en: Bar color (_outgoing):
sv: Radfärg (_utgående)

en: Maximum (inco_ming):
sv: Maximum (inko_mmande)

en: Maximum (o_utgoing):
sv: Maximum (u_tgående)

en: Network Monitor
sv: Nätverksövervakning

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Help
sv: _Hjälp

en: _Text to display:
sv: _Text att visa:

en: Network _device:
sv: Nätverks_enhet:

en: Update _interval:
sv: Uppdaterings_intervall:

en: Show values as _bits
sv: Visa värden i _bitar

en: _Automatic maximum
sv: _Automatiskt maximum

en: _Present data as:
sv: _Presentera data som:

en: Bars
sv: Rader

en: Values
sv: Värden

en: Bars and values
sv: Rader och värden

en: _Colorize values
sv: _Färglägg värden

en: Show network traffic
sv: Visa nätverkstrafik
