Xfce Panel Plugins - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Notes
ar: ملاجظات

en: Ideal for your quick notes
ar: مثالي لملاحظاتك السريعة

en: Select notes path
ar: حدد مسار الملاحظات

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
ar: الدليل المحدد (%s) للمسار الملحوظات الجديدة يحتوي على ملفات أصلا. يجب إنشاء أو تحديد دليل فارغ.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
ar: غير قادر على تحديد الدليل لمسار الملحوظات الجديد: %s

en: Notes %d
ar: ملاحظات %d

en: Rename group
ar: إعادة تسمية المجموعة

en: The name %s is already in use
ar: الإسم %s يستعمل حاليا

en: Are you sure you want to delete this group?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد حذف هذه المجموعة؟

en: The group "%s" has been modified on the disk
ar: المجموعة "%s" تم تحريرها في القرص

en: Do you want to reload the group?
ar: هل تريد إعادة تحميل المجموعة؟

en: The name "%s" is invalid.
ar: الإسم "%s" غير صالح.

en: The invalid characters are: %s
ar: الرموز الغير سليم هي:%s

en: Unable to open the settings dialog
ar: غير قادر على فتح حوار الإعدادات

en: _Add a new group
ar: أ_ضف مجموعة جديدة

en: Menu
ar: قائمة

en: Refresh notes
ar: إنعاش الملحوظات

en: Hide (%s)
ar: إخفاء (%s)

en: _Groups
ar: _مجموعات

en: _Rename
ar: _إعادة تسمية

note: Always on top
en: Always on top
ar: دائما في الأعلى

en: Sticky window
ar: نافذة لزجة

en: _Rename group
ar: _إعادة تسمية المجموعة

en: _Delete group
ar: _حذف المجموعة

en: Are you sure you want to delete this note?
ar: هل انت متأكد من أنك تريد حذف هذه الملحوظة؟

en: Rename note
ar: تسمية الملحوظة

en: _Remove
ar: _حذف

en: Configure the plugin
ar: إعداد الملحق

en: Global settings
ar: إعدادات عالمية

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
ar: إخفاء الملاحظات من شريط المهام

en: Notes path:
ar: مسار الملاحظات:

en: Tabs position:
ar: موقع التبويب:

en: Background:
ar: الخلفية:

en: Font:
ar: خظ:

en: New group settings
ar: إعدادات مجموعة جديدة

note: Sticky window
en: Sticky
ar: لزج

en: Size:
ar: حجم:

en: None
ar: بدون

en: Top
ar: أعلى

en: Right
ar: يمين

en: Bottom
ar: أسفل

en: Left
ar: يسار

en: Small
ar: صغير

en: Normal
ar: عادي

en: Large
ar: كبير

en: Yellow
ar: أصفر

en: Blue
ar: أزرق

en: Green
ar: أخضر

en: Indigo
ar: لون ليني

en: Olive
ar: زيتوني

en: Carmine
ar: قرمزي

en: Mimosa
ar: ميموزا

en: White
ar: أبيض

en: Android
ar: أندرويد

en: GTK+
ar: جتك+

en: Custom...
ar: مخصص...

en: Background Color
ar: لون الخلفية
