Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (58 entries)

en: Notes
gl: Notas

en: Ideal for your quick notes
gl: Ideal para notas rápidas

en: Select notes path
gl: Seleccione a ruta das notas

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
gl: A ruta seleccionada para o directorio das notas novas (%s) xa contén ficheiros. Debe seleccionar ou crear un directorio baleiro.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
gl: Noi se puido seleccionar a ruta do cartafol das notas novas: %s

en: Notes %d
gl: Notas %d

en: Rename group
gl: Renomear o grupo

en: The name %s is already in use
gl: O nome %s xa se está utilizando

en: Are you sure you want to delete this group?
gl: Desexa realmente eliminar este grupo?

en: The group "%s" has been modified on the disk
gl: O grupo «%s» modificouse no disco

en: Do you want to reload the group?
gl: Desexa recargar o grupo?

en: The name "%s" is invalid.
gl: O nome "%s" é incorrecto.

en: The invalid characters are: %s
gl: Os caracteres incorrectos son: %s

en: Unable to open the settings dialog
gl: Non se puido abrir o diálogo de configuración

en: _Add a new group
gl: Enga_dir un novo grupo

en: Menu
gl: Menú

en: Refresh notes
gl: Actualizar as notas

en: Hide (%s)
gl: Agochar (%s)

en: _Groups
gl: _Grupos

en: _New
gl: _Nova

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Undo
gl: _Desfacer

note: Always on top
en: Always on top
gl: Sempre enriba

en: Sticky window
gl: Xanela persistente

en: _Rename group
gl: _Renomear grupo

en: _Delete group
gl: _Eliminar grupo

en: Are you sure you want to delete this note?
gl: Desexa realmente eliminar esta nota?

en: Rename note
gl: Renomear a nota

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _About
gl: _Sobre

en: _Remove
gl: _Eliminar

en: Configure the plugin
gl: Configurar o engadido

en: Global settings
gl: Configuración global

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
gl: Agochar as notas da barra de ferramentas

en: Notes path:
gl: Ruta das notas:

en: Tabs position:
gl: Posición das lapelas:

en: Background:
gl: Fondo:

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: New group settings
gl: Configuración de novo grupo

note: Sticky window
en: Sticky
gl: Persistente

en: Size:
gl: Tamaño:

en: None
gl: Ningún

en: Top
gl: Arriba

en: Right
gl: Dereita

en: Bottom
gl: Fondo

en: Left
gl: Esquerda

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Blue
gl: Azul

en: Green
gl: Verde

en: Indigo
gl: Índigo

en: Olive
gl: Oliva

en: Carmine
gl: Carmín

en: White
gl: Branco

en: Custom...
gl: Personalizado...

en: Background Color
gl: Cor de fondo
