Xfce Panel Plugins - en to he translation catalogue (61 entries)

en: Notes
he: פתקים

en: Ideal for your quick notes
he: אידיאלי לפתקים המהירים שלך

en: Select notes path
he: בחר נתיב פתקים

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
he: התיקייה הנבחרת (%s) לנתיב הפתקים החדשיפ כבר מכילה קבצים. אתה חייב לבחור או ליצור תיקייה ריקה.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
he: לא יכול לבחור תיקייה לנתיב פתקים חדשים: %s

en: Notes %d
he: פתקים %d

en: Rename group
he: שנה שם קבוצה

en: The name %s is already in use
he: השם %s כבר נמצא בשימוש

en: Are you sure you want to delete this group?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הקבוצה הזו?

en: The group "%s" has been modified on the disk
he: הקבוצה "%s" עברה שינוי בדיסק

en: Do you want to reload the group?
he: האם ברצונך להעלות מחדש את הקבוצה?

en: The name "%s" is invalid.
he: השם "%s" לא חוקי.

en: The invalid characters are: %s
he: התווים הלא חוקיים הם: %s

en: Unable to open the settings dialog
he: אין אפשרות לפתוח את דו־שיח ההגדרות

en: _Add a new group
he: _הוסף קבוצה חדשה

en: Menu
he: תפריט

en: Refresh notes
he: רענן פתקים

en: Hide (%s)
he: הסתר (%s)

en: _Groups
he: _קבוצות

en: _New
he: _חדש

en: _Delete
he: _מחיקה

en: _Rename
he: _שנה שם

en: _Undo
he: _ביטול

note: Always on top
en: Always on top
he: תמיד למעלה

en: Sticky window
he: חלון דביק

en: _Rename group
he: _שנה שם קבוצה

en: _Delete group
he: _מחק קבוצה

en: Are you sure you want to delete this note?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק פתק זה?

en: Rename note
he: שנה שם פתק

en: _Properties
he: _מאפיינים

en: _About
he: _אודות

en: _Remove
he: הס_ר

en: Configure the plugin
he: הגדר את התוסף

en: Global settings
he: הגדרות גלובליות

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
he: הסתר פתקים מסרגל המשימות

en: Notes path:
he: נתיב פתקים:

en: Tabs position:
he: מיקום לשוניות:

en: Background:
he: רקע:

en: Font:
he: גופן:

en: New group settings
he: הגדרות קבוצה חדשה

note: Sticky window
en: Sticky
he: דביק

en: Size:
he: גודל:

en: None
he: ללא

en: Top
he: למעלה

en: Right
he: ימין

en: Bottom
he: למטה

en: Left
he: שמאל

en: Small
he: קטן

en: Normal
he: רגיל

en: Large
he: גדול

en: Yellow
he: צהוב

en: Blue
he: כחול

en: Green
he: ירוק

en: Indigo
he: אינדיגו

en: Olive
he: זית

en: Carmine
he: ארגמן

en: Mimosa
he: מימוסה

en: White
he: לבן

en: Android
he: אנדרויד

en: Custom...
he: מותאם אישית...

en: Background Color
he: צבע רקע
