Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Ideal for your quick notes
sv: Perfekt för dina snabba anteckningar

en: Select notes path
sv: Välj sökväg för anteckningar

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
sv: Den valda katalogen (%s) för nya anteckningar innehåller redan filer. Du måste välja eller skapa en tom katalog.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
sv: Det gick inte att välja katalog för nya anteckningar: %s

en: Notes %d
sv: Anteckningar %d

en: Rename group
sv: Byt namn på grupp

en: The name %s is already in use
sv: Namnet %s används redan

en: Are you sure you want to delete this group?
sv: Är du säker på att du vill ta bort denna grupp?

en: The group "%s" has been modified on the disk
sv: Gruppen "%s" har ändrats på disken

en: Do you want to reload the group?
sv: Vill du uppdatera gruppen?

en: The name "%s" is invalid.
sv: Namnet "%s" är ogiltigt.

en: The invalid characters are: %s
sv: De ogiltiga tecknen är: %s

en: Unable to open the settings dialog
sv: Det gick inte att öppna inställningsdialogen

en: _Add a new group
sv: _Lägg till en ny grupp

en: Menu
sv: Meny

en: Refresh notes
sv: Uppdatera anteckningar

en: Hide (%s)
sv: Dölj (%s)

en: _Groups
sv: _Grupper

en: _New
sv: _Ny

en: _Delete
sv: _Ta bort

en: _Rename
sv: _Byt namn

en: _Undo
sv: _Ångra

note: Always on top
en: Always on top
sv: Alltid överst

en: Sticky window
sv: Fästande fönster

en: _Rename group
sv: _Byt namn på grupp

en: _Delete group
sv: _Ta bort grupp

en: Are you sure you want to delete this note?
sv: Är du säker på att du vill ta bort denna anteckning?

en: Rename note
sv: Byt namn på anteckning

en: _Properties
sv: _Egenskaper

en: _About
sv: _Om

en: _Remove
sv: _Ta bort

en: Configure the plugin
sv: Konfigurera insticksmodulen

en: Global settings
sv: Allmänna inställningar

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
sv: Dölj anteckningar från verktygsrad

en: Notes path:
sv: Sökväg till anteckningar:

en: Tabs position:
sv: Flikposition:

en: Background:
sv: Bakgrund:

en: Font:
sv: Typsnitt:

en: New group settings
sv: Inställningar för nya grupper

note: Sticky window
en: Sticky
sv: Fästande

en: Size:
sv: Storlek:

en: None
sv: Ingen

en: Top
sv: Överkant

en: Right
sv: Höger

en: Bottom
sv: Nederkant

en: Left
sv: Vänster

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Yellow
sv: Gul

en: Blue
sv: Blå

en: Green
sv: Grön

en: Olive
sv: Oliv

en: White
sv: Vit

en: Custom...
sv: Anpassad...

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg
