Xfce Panel Plugins - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Ideal for your quick notes
vi: Ý tưởng cho chú thích nhanh của bạn

en: Notes %d
vi: Ghi chú %d

en: Rename group
vi: Đổi tên nhóm

en: The name %s is already in use
vi: Tên %s đã được sử dụng rồi

en: Are you sure you want to delete this group?
vi: Bạn chắc rằng muốn xoá nhóm này chứ?

en: The name "%s" is invalid.
vi: Tên "%s" không hợp lệ.

en: The invalid characters are: %s
vi: Kí tự không hợp lệ là: %s

en: Unable to open the settings dialog
vi: Không thể mở hộp thoại cài đặt

en: _Add a new group
vi: _Thêm nhóm mới

en: _Rename
vi: Đổ_i tên

note: Always on top
en: Always on top
vi: Luôn luôn hiển thị trên cùng

en: Sticky window
vi: Ghim cửa sổ lại

en: _Rename group
vi: Đổ_i tên nhóm

en: _Delete group
vi: _Xoá nhóm

en: Are you sure you want to delete this note?
vi: Bạn có chắc muốn xoá ghi chú này?

en: Rename note
vi: Đổi tên ghi chú

en: _Remove
vi: _Loại bỏ

en: Configure the plugin
vi: Cấu hình plugin

en: Global settings
vi: Thiết lập toàn cục

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
vi: Giấu chú thích khỏi thanh tác vụ

en: Background:
vi: Nền:

en: New group settings
vi: Thiết lập cho nhóm mới

note: Sticky window
en: Sticky
vi: Ghim

en: Size:
vi: Kích cỡ:

en: Small
vi: Nhỏ

en: Normal
vi: Trung bình

en: Large
vi: Lớn

en: Yellow
vi: Vàng

en: Blue
vi: Xanh da trời

en: Green
vi: Xanh lá cây

en: White
vi: Trắng

en: Custom...
vi: Tuỳ chỉnh

en: Background Color
vi: Màu nền
