Xfce Panel Plugins - en to am translation catalogue (51 entries)

en: Notes
am: ማስታወሻዎች

en: Ideal for your quick notes
am: ለ እርስዎ ፈጣን ማስታወሻ ዝግጁ ነው

en: Unable to select directory for new notes path: %s
am: ለ እርስዎ ማስታወሻ የ ዳይሬክቶሪ መንገድ መፍጠር አልተቻለም: %s

en: Error
am: ስህተት

en: Notes %d
am: ማስታወሻዎች %d

en: Rename group
am: ቡድን እንደገና መሰየሚያ

en: The name %s is already in use
am: ይህን ስም  %s ቀደም ብለው ተጠቅመውበታል

en: Are you sure you want to delete this group?
am: እርስዎ ይህን ቡድን በ እርግጥ ማጥፋት ይፈልጋሉ?

en: The group "%s" has been modified on the disk
am: ይህ ቡድን "%s" በ ዲስኩ ላይ ተሻሽሏል

en: Do you want to reload the group?
am: እርስዎ ይህን ቡድን እንደገና መጫን ይፈልጋሉ?

en: The name "%s" is invalid.
am: ይህን ስም  "%s" ዋጋ የለውም

en: The invalid characters are: %s
am: ዋጋ የሌላቸው ባህሪዎች እነዚህ ናቸው: %s

en: Unable to open the settings dialog
am: የ ማሰናጃ ሀረግ መክፈት አልተቻለም:

en: _Add a new group
am: አዲስ ቡድን _መጨመሪያ

en: Menu
am: ዝርዝር

en: Refresh notes
am: ማስታወሻዎች ማነቃቂያ

en: Hide (%s)
am: መደበቂያ (%s)

en: _Groups
am: _ቡድኖች

en: _Rename
am: _እንደገና መሰየሚያ

note: Always on top
en: Always on top
am: ሁልጊዜ ከ ላይ

en: Sticky window
am: ተጣባቂ መስኮት

en: _Rename group
am: ቡድን _እንደገና መሰየሚያ

en: _Delete group
am: ቡድን _ማጥፊያ

en: Are you sure you want to delete this note?
am: እርስዎ ይህን ማስታወሻ በ እርግጥ ማጥፋት ይፈልጋሉ?

en: Rename note
am: ማስታወሻ እንደገና መሰየሚያ

en: Global settings
am: አለም አቀፍ ማሰናጃ

en: Background:
am: መደብ:

en: Font:
am: ፊደል:

en: Tabs position:
am: የ Tabs ቦታ:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
am: ከ ስራ መደርደሪያ ላይ ማስታወሻ መደበቂያ

en: Notes path:
am: የ ማስታወሻዎች መንገድ:

en: New group settings
am: አዲስ ቡድን ማሰናጃ

note: Sticky window
en: Sticky
am: ተጣባቂ

en: Size:
am: መጠን:

en: Select notes path
am: የ ማስታወሻዎች መንገድ ይምረጡ

en: None
am: ምንም

en: Top
am: ከ ላይ

en: Right
am: በ ቀኝ

en: Bottom
am: ከ ታች

en: Left
am: በ ግራ

en: Small
am: ትንሽ

en: Normal
am: መደበኛ

en: Large
am: ትልቅ

en: Yellow
am: ቢጫ

en: Blue
am: ሰማያዊ

en: Green
am: አረንጓዴ

en: Indigo
am: ኢንዲጎ

en: Olive
am: ወይራ

en: White
am: ነጭ

en: Custom...
am: ማስተካከያ...

en: Background Color
am: የ መደብ ቀለም
