Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Notes
da: Noter

en: Ideal for your quick notes
da: Ideel til dine hurtige noter

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
da: Den valgte mappe (%s) for de nye noter indeholder allerede filer. Du er nødt til at vælge eller oprette en tom mappe.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
da: Kan ikke vælge mappe til ny notesti: %s

en: Notes path is unacceptable
da: Sti til noter er uacceptabel

en: Error
da: Fejl

en: Notes %d
da: Noter %d

en: Rename group
da: Omdøb gruppe

en: The name %s is already in use
da: Navnet %s er allerede i brug

en: Are you sure you want to delete this group?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne gruppe?

en: The group "%s" has been modified on the disk
da: Gruppen "%s" er blevet ændret på disken

en: Do you want to reload the group?
da: Vil du genindlæse denne gruppe?

en: The name "%s" is invalid.
da: Navnet "%s" er ugyldigt.

en: The invalid characters are: %s
da: Det ugyldige tegn er: %s

en: Unable to open the settings dialog
da: Kan ikke åbne indstillingsdialogen

en: _Add a new group
da: _Tilføj en ny gruppe

en: Refresh notes
da: Genopfrisk noter

en: Hide (%s)
da: Skjul (%s)

en: _Groups
da: _Grupper

en: _New
da: _Ny

en: _Delete
da: _Slet

en: _Rename
da: _Omdøb

en: _Undo
da: _Fortryd

note: Always on top
en: Always on top
da: Altid øverst

en: Sticky window
da: Fastgør vindue

en: _Properties
da: _Egenskaber

en: _About
da: _Om

en: _Rename group
da: _Omdøb gruppe

en: _Delete group
da: _Slet gruppe

en: Are you sure you want to delete this note?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne note?

en: Rename note
da: Omdøb note

en: _Quit
da: _Afslut

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Background:
da: Baggrund:

en: Font:
da: Skrifttype:

en: Tabs position:
da: Placering af faneblade:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
da: Skjul noter på opgavelinjen

en: Notes path:
da: Sti til noter:

en: New group settings
da: Indstillinger for ny gruppe

note: Sticky window
en: Sticky
da: Fastgør

en: Size:
da: Størrelse:

en: Select notes path
da: Vælg notesti

en: None
da: Ingen

en: Top
da: Øverst

en: Right
da: Højre

en: Bottom
da: Nederst

en: Left
da: Venstre

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Yellow
da: Gul

en: Blue
da: Blå

en: Green
da: Grøn

en: Olive
da: Oliven

en: Carmine
da: Carmin

en: Mimosa
da: Mimose

en: White
da: Hvid

en: Custom...
da: Tilpasset ...

en: Background Color
da: Baggrundsfarve
