Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (50 entries)

en: Ideal for your quick notes
ie: Ideal por vor rapid notes

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
ie: Li selectet fólder de notas (%s) ja contene quelc files. Selecte o crea un vacui fólder.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
ie: Ne successat selecter li fólder de nov notas: %s

en: Error
ie: Errore

en: Notes %d
ie: Note %d

en: Rename group
ie: Renominar li gruppe

en: The name %s is already in use
ie: Li nómine «%s» es ja usat.

en: Are you sure you want to delete this group?
ie: Esque vu vole remover ti-ci gruppe?

en: The group "%s" has been modified on the disk
ie: Li gruppe «%s» esset modificat sur li disco.

en: Do you want to reload the group?
ie: Esque vu vole recargar li gruppe?

en: The name "%s" is invalid.
ie: Li nómine «%s» es ínvalid

en: The invalid characters are: %s
ie: Li caracteres ínvalid es: %s

en: Unable to open the settings dialog
ie: Ne posset aperter li dialog de parametres

en: _Add a new group
ie: Adjuncter un nov gruppe

en: Menu
ie: Menú

en: Refresh notes
ie: Refriscar li notes

en: Hide (%s)
ie: Celar (%s)

en: _Groups
ie: _Gruppes

en: _Rename
ie: _Renominar

note: Always on top
en: Always on top
ie: Sempre in avan

en: Sticky window
ie: Fixar li fenestre

en: _Rename group
ie: _Renominar li gruppe

en: _Delete group
ie: _Deleter li gruppe

en: Are you sure you want to delete this note?
ie: Esque vu vole remover ti-ci note?

en: Rename note
ie: Renominar li note

en: Global settings
ie: Parametres global

en: Background:
ie: Funde:

en: Font:
ie: Fonde:

en: Tabs position:
ie: Position de nases:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
ie: Celar del barre de taches

en: Notes path:
ie: Fólder de notas:

en: New group settings
ie: Parametres de nov gruppes

note: Sticky window
en: Sticky
ie: Fixat

en: Size:
ie: Dimension:

en: Select notes path
ie: Selecte li fólder de notas

en: None
ie: Necú

en: Top
ie: Alt

en: Right
ie: Dextri

en: Bottom
ie: Bass

en: Left
ie: Levul

en: Small
ie: Micri

en: Large
ie: Grand

en: Yellow
ie: Yelb

en: Blue
ie: Blu

en: Green
ie: Verdi

en: Indigo
ie: Índigo

en: Mimosa
ie: Mimose

en: White
ie: Blanc

en: Custom...
ie: _Personalisat...

en: Background Color
ie: Color del funde
