Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (59 entries)

en: Notes
nb: Notater

en: Ideal for your quick notes
nb: Ideell for hurtignotater

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
nb: Valgt mappe (%s) for nye notater inneholder allerede filer. Du må velge eller lage ei tom mappe.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
nb: Klarte ikke velge mappe for ny notat-sti: %s

en: Notes path is unacceptable
nb: Kan ikke bruke denne stien til Notater

en: Error
nb: Feil

en: Notes %d
nb: Notater %d

en: Note %d
nb: Notat %d

en: Rename group
nb: Gi gruppen nytt navn

en: The name %s is already in use
nb: Navnet %s er allerede i bruk

en: Are you sure you want to delete this group?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne gruppen?

en: The group "%s" has been modified on the disk
nb: Gruppen «%s» har blitt endret på disken

en: Do you want to reload the group?
nb: Ønsker du å laste inn den gruppen på nytt?

en: The name "%s" is invalid.
nb: Navnet «%s» er ugyldig.

en: The invalid characters are: %s
nb: Følgende tegn er ugyldig: %s

en: Unable to open the settings dialog
nb: Klarte ikke åpne innstillingsdialogen

en: _Add a new group
nb: Legg til en ny gruppe

en: Menu
nb: Meny

en: Refresh notes
nb: Oppfrisk notater

en: Hide (%s)
nb: Skjul (%s)

en: _Groups
nb: _Grupper

en: _New
nb: _Ny

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Rename
nb: _Endre navn

en: _Undo
nb: _Angre

note: Always on top
en: Always on top
nb: Alltid øverst

en: Sticky window
nb: Fast vindu

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: _About
nb: _Om

en: _Rename group
nb: Gi gruppen nytt navn

en: _Delete group
nb: _Slett gruppe

en: Are you sure you want to delete this note?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette notatet?

en: Rename note
nb: Gi nytt navn til notatet

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Global settings
nb: Globale innstillinger

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: Tabs position:
nb: Faneplassering:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
nb: Skjul notater fra oppgavelinjen

en: Notes path:
nb: Notatsti:

en: New group settings
nb: Nye gruppe-innstillinger

note: Sticky window
en: Sticky
nb: Klistret

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Select notes path
nb: Velg notat-sti

en: None
nb: Ingen

en: Top
nb: Topp

en: Right
nb: Høyre

en: Bottom
nb: Bunn

en: Left
nb: Venstre

en: Small
nb: Liten

en: Large
nb: Stor

en: Yellow
nb: Gul

en: Blue
nb: Blå

en: Green
nb: Grønn

en: Olive
nb: Oliven

en: Carmine
nb: Karmosin

en: White
nb: Hvit

en: Custom...
nb: Egendefinert …

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge
