Xfce Panel Plugins - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: Notes
nl: Notities

en: Ideal for your quick notes
nl: Ideaal voor snelle notities

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
nl: De gekozen map (%s) voor de nieuwe notities bevat al bestanden. U dient een lege map te kiezen of te maken.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
nl: Kan geen map kiezen voor pad voor nieuwe notities: %s

en: Notes path is unacceptable
nl: Pad voor notities is onaanvaardbaar

en: Error
nl: Fout

en: Notes %d
nl: Notities %d

en: Note %d
nl: Notitie %d

en: Rename group
nl: Groep hernoemen

en: The name %s is already in use
nl: De naam %s is al in gebruik

en: Are you sure you want to delete this group?
nl: Weet u zeker dat u deze groep wilt verwijderen?

en: The group "%s" has been modified on the disk
nl: De groep '%s' is gewijzigd op de schijf

en: Do you want to reload the group?
nl: Wilt u de groep herladen?

en: The name "%s" is invalid.
nl: De naam '%s' is ongeldig.

en: The invalid characters are: %s
nl: De ongeldige tekens zijn: %s

en: Unable to open the settings dialog
nl: Kan de instellingendialoog niet openen

en: _Add a new group
nl: _Nieuwe groep toevoegen

en: Refresh notes
nl: Ververs notities

en: Hide (%s)
nl: Verbergen (%s)

en: _Groups
nl: _Groepen

en: _New
nl: _Nieuw

en: _Delete
nl: _Wissen

en: _Rename
nl: _Hernoemen

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

note: Always on top
en: Always on top
nl: Altijd bovenop

en: Sticky window
nl: Plakkend venster

en: _Properties
nl: _Eigenschappen

en: _About
nl: Over

en: _Rename group
nl: Groepnaam _wijzigen

en: _Delete group
nl: Group _verwijderen

en: Are you sure you want to delete this note?
nl: Weet u zeker dat u deze notitie wilt verwijderen?

en: Rename note
nl: Notitienaam wijzigen

en: _Quit
nl: _Sluiten

en: Global settings
nl: Globale instellingen

en: Background:
nl: Achtergrond:

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Tabs position:
nl: Positie tabbladen:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
nl: Notities verbergen voor de taakbalk

en: Notes path:
nl: Pad voor notities:

en: New group settings
nl: Nieuwe groepsinstellingen

note: Sticky window
en: Sticky
nl: Plakkend

en: Size:
nl: Grootte:

en: Select notes path
nl: Kies pad voor notities

en: None
nl: Geen

en: Top
nl: Boven

en: Right
nl: Rechts

en: Bottom
nl: Onder

en: Left
nl: Links

en: Small
nl: Klein

en: Normal
nl: Normaal

en: Large
nl: Groot

en: Yellow
nl: Geel

en: Blue
nl: Blauw

en: Green
nl: Groen

en: Olive
nl: Olijfgroen

en: Carmine
nl: Karmijnrood

en: Mimosa
nl: Mimosageel

en: White
nl: Wit

en: Custom...
nl: Aangepast...

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur
