Xfce Panel Plugins - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Notes
pl: Notatki

en: Ideal for your quick notes
pl: Przechowuje szybkie notatki

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
pl: Wybrany katalog dla nowych notatek (%s) zawiera już pliki. Proszę wybrać lub utworzyć pusty katalog.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
pl: Nie można wybrać katalogu dla nowych notatek: %s

en: Notes path is unacceptable
pl: Ścieżka notatek jest niedopuszczalna

en: Error
pl: Błąd

en: Notes %d
pl: Notatka %d

en: Note %d
pl: Notatka %d

en: Rename group
pl: Zmiana nazwy

en: The name %s is already in use
pl: Nazwa %s jest już używana.

en: Are you sure you want to delete this group?
pl: Usunąć grupę notatek?

en: The group "%s" has been modified on the disk
pl: Zmodyfikowano grupę „%s” na dysku

en: Do you want to reload the group?
pl: Wczytać ponownie grupę notatek?

en: The name "%s" is invalid.
pl: Nazwa „%s” jest nieprawidłowa.

en: The invalid characters are: %s
pl: Nieprawidłowe znaki: %s

en: Unable to open the settings dialog
pl: Nie można otworzyć okna preferencji.

en: _Add a new group
pl: _Dodaj

en: Refresh notes
pl: Wczytaj ponownie notatki

en: Hide (%s)
pl: Ukryj (%s)

en: _Groups
pl: _Grupy

en: _New
pl: Now_a

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Rename
pl: Zmień _nazwę...

en: _Undo
pl: _Cofnij

note: Always on top
en: Always on top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Sticky window
pl: Wyświetlanie na wszystkich obszarach roboczych

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _About
pl: _O programie

en: _Rename group
pl: Zmień _nazwę

en: _Delete group
pl: _Usuń

en: Are you sure you want to delete this note?
pl: Usunąć notatkę?

en: Rename note
pl: Zmiana nazwy

en: _Quit
pl: Wy_jdź

en: Global settings
pl: Ogólne

en: Background:
pl: Kolor tła:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Tabs position:
pl: Położenie kart:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
pl: Ukrywanie okien na liście okien

en: Notes path:
pl: Położenie notatek:

en: New group settings
pl: Preferencje nowej grupy

note: Sticky window
en: Sticky
pl: Wyświetlanie na wszystkich obszarach roboczych

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Select notes path
pl: Wybór katalogu

en: None
pl: Brak

en: Top
pl: Góra

en: Right
pl: Prawo

en: Bottom
pl: Dół

en: Left
pl: Lewo

en: Small
pl: Mały

en: Normal
pl: Zwykły

en: Large
pl: Duży

en: Yellow
pl: Żółty

en: Blue
pl: Niebieski

en: Green
pl: Zielony

en: Indigo
pl: Indygo

en: Olive
pl: Oliwkowy

en: Carmine
pl: Karminowy

en: Mimosa
pl: Mimoza

en: White
pl: Biały

en: Custom...
pl: Własny...

en: Background Color
pl: Kolor tła
