Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (59 entries)

en: Notes
sq: Shënime

en: Ideal for your quick notes
sq: Ideale për shënimet tuaja të shpejta

en: The selected directory (%s) for the new notes path already contains files. You must select or create an empty directory.
sq: Drejtoria e përzgjedhur (%s) për shteg të ri shënimesh përmban tashmë kartela. Duhet të përzgjidhni ose krijoni një drejtori të zbrazët.

en: Unable to select directory for new notes path: %s
sq: S’arrihet të përzgjidhet drejtori për shteg të ri shënimesh: %s

en: Notes path is unacceptable
sq: Shtegu i shënimeve është i papranueshëm

en: Error
sq: Gabim

en: Notes %d
sq: Shënime %d

en: Note %d
sq: Shënim %d

en: Rename group
sq: Riemërtojeni grupin

en: The name %s is already in use
sq: Emri %s është tashmë i përdorur

en: Are you sure you want to delete this group?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet ky grup?

en: The group "%s" has been modified on the disk
sq: Grupi "%s" është ndryshuar në disk

en: Do you want to reload the group?
sq: Doni të ringarkohet grupi?

en: The name "%s" is invalid.
sq: Emri "%s" është i pavlefshëm.

en: The invalid characters are: %s
sq: Shenjat e pavlefshme janë: %s

en: Unable to open the settings dialog
sq: S’arrihet të hapet dialogu i rregullimeve

en: _Add a new group
sq: _Shtoni grup të ri

en: Refresh notes
sq: Rifresko shënimet

en: Hide (%s)
sq: Fshihe (%s)

en: _Groups
sq: _Grupe

en: _New
sq: E _re

en: _Delete
sq: _Fshije

en: _Rename
sq: _Riemërtojeni

en: _Undo
sq: _Zhbëje

note: Always on top
en: Always on top
sq: Përherë sipër

en: Sticky window
sq: Dritare ngjitëse

en: _Properties
sq: _Veti

en: _About
sq: _Rreth

en: _Rename group
sq: _Riemërtoni grup

en: _Delete group
sq: _Fshini grup

en: Are you sure you want to delete this note?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet ky shënim?

en: Rename note
sq: Riemërtoni shënimin

en: _Quit
sq: _Dil

en: Global settings
sq: Rregullime globale

en: Background:
sq: Sfond:

en: Font:
sq: Shkronja:

en: Tabs position:
sq: Pozicion skedash

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
sq: Fshihi shënimet prej shtylle punësh

en: Notes path:
sq: Shteg shënimesh:

en: New group settings
sq: Rregullime grupi të ri

note: Sticky window
en: Sticky
sq: Ngjitës

en: Size:
sq: Madhësi:

en: Select notes path
sq: Përzgjidhni shteg shënimesh

en: None
sq: Asnjë

en: Top
sq: Sipër

en: Right
sq: Djathtas

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Left
sq: Majtas

en: Small
sq: I vogël

en: Large
sq: I madh

en: Yellow
sq: I verdhë

en: Blue
sq: Blu

en: Green
sq: I gjelbër

en: Olive
sq: Ngjyrë ulliri

en: Carmine
sq: Karmine

en: Mimosa
sq: Mimoza

en: White
sq: I bardhë

en: Custom...
sq: Vetjake…

en: Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi
