Xfce Panel Plugins - en to ur translation catalogue (40 entries)

en: Notes
ur: نوٹ

en: Ideal for your quick notes
ur: آپ کے فوری نوٹس کے لیے بہترین ہے

en: Error
ur: غلطی

en: Notes %d
ur: نوٹ %d

en: Rename group
ur: گروپ کا نام بدلیں

en: The name %s is already in use
ur: نام %s پہلے ہی استعمال میں ہے

en: Are you sure you want to delete this group?
ur: کیا آپ واقعی یہ گروپ حذف کرنا چاہتے ہیں؟

en: The name "%s" is invalid.
ur: نام "%s" ناموزوں ہے.

en: The invalid characters are: %s
ur: ناموزوں حرف ہے: %s

en: Unable to open the settings dialog
ur: ترتیبات ڈائیلاگ نہیں کھولا جاسکا

en: _Add a new group
ur: نیا گروپ _شامل کریں

en: Menu
ur: فہرست

en: _Rename
ur: _نام بدلیں

note: Always on top
en: Always on top
ur: ہمیشہ آگے

en: Sticky window
ur: چسپاں ونڈو

en: _Rename group
ur: گروپ کا نام _بدلیں

en: _Delete group
ur: گروپ _حذف کریں

en: Are you sure you want to delete this note?
ur: کیا آپ واقعی یہ نوٹ حذف کرنا چاہتے ہیں؟

en: Rename note
ur: نوٹ کا نام بدلیں

en: _Quit
ur: _برخاست

en: Global settings
ur: عالمگیر ترتیبات

en: Background:
ur: پس منظر:

en: Font:
ur: فونٹ:

note: Hide from taskbar
en: Hide notes from taskbar
ur: نوٹ ٹاسک بارے سے ہٹائیں

en: New group settings
ur: نیا گروپ ترتیبات

note: Sticky window
en: Sticky
ur: چسپاں

en: Size:
ur: حجم:

en: Small
ur: چھوٹا

en: Normal
ur: سادہ

en: Large
ur: بڑا

en: Yellow
ur: پیلا

en: Blue
ur: نیلا

en: Green
ur: سبز

en: Indigo
ur: نیلی

en: Olive
ur: زیتونی

en: Carmine
ur: قرمزی

en: Mimosa
ur: میموسا

en: White
ur: سفید

en: Custom...
ur: صوابدیدی...

en: Background Color
ur: پس منظر رنگ
