Xfce Apps - en to bg translation catalogue (134 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
bg: Наистина ли искате да изчистите лога с уведомленията?

en: Clear notification log
bg: Изчисти лога с уведомленията

en: Cancel
bg: Отказ

en: Clear
bg: Изчистване

en: include icon cache
bg: Включи кеша на иконите

en: Now
bg: Сега

en: Notifications
bg: Уведомления

en: Unable to open the following url: %s
bg: Не може да бъде отворен следният адрес: %s

en: This is the notification plugin
bg: Това е добавката за уведомления

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
bg: Авторски права © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
bg: <b>_Не ме притеснявай</b>

en: Unable to open notification log
bg: Не може да бъде отворен дневника с уведомленията

en: No unread notifications
bg: Няма непрочетени уведомления

en: No notifications
bg: Няма уведомления

en: _Clear log
bg: _Изчистване на лога

en: _Mark all read
bg: _Маркиране на всички прочетени

en: _Notification settings…
bg: _Настройки на уведомленията...

en: Notification Plugin Settings
bg: Настройка на добавката за уведомления

en: _Help
bg: Помощ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Notification icon size
bg: Размер на иконата за уведомления

en: Number of notifications to show
bg: Брой на показваните уведомления

en: Only show notifications from today
bg: Покажи само уведомленията от днес

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
bg: Скриване на диалога за потвърждение "Изчистване на лога".

en: Hide panel button when no unread notifications
bg: Скриване на бутона в панела, когато няма непрочетени известия

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Show in menu
bg: Показване в менюто

en: All notifications
bg: Показване на уведомленията

en: Unread notifications
bg: Непрочетени уведомления

en: Behavior
bg: Поведение

en: After showing the menu
bg: След показване на менюто

en: Mark all log entries read
bg: Маркирайте всички записи в журнала като прочетени

en: Mark shown log entries read
bg: Маркирайте показаните записи в журнала като прочетени

en: Do nothing
bg: Не прави нищо

en: Notification Plugin
bg: Добавка за Уведомления

en: Notification plugin for the Xfce panel
bg: Добавка за уведомления на Xfce панел

en: Xfce Notify Daemon
bg: Демон за уведомления в Xfce

en: Unknown option "%s"
bg: Непозната опция „%s“

en: Unable to start notification daemon
bg: Неуспех при стартиране на услугата за уведомяване

en: Another notification daemon is running, exiting
bg: Още една услуга за уведомления е стартирана, излизане

en: Log is unavailable
bg: Дневникът не е достъпен

en: Log entry not found
bg: Записът в дневника не е намерен

en: The notification log directory (%s) is not a directory
bg: Директорията (%s) на дневника с уведомленията не е директория

en: Failed to open notification log: %s
bg: Не може да бъде отворен дневника с уведомленията: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
bg: Не може да бъде подготвен SQL отчета: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
bg: завършващи знаци в края на отчета

en: Failed to create 'notifications' table: %s
bg: Неуспешно създаване на списък „известия“: %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
bg: Неуспешно създаване на индекс на времево клеймо на DB: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
bg: Не може да бъде създадена БД с индекс на прочетените: %s

en: Default Action
bg: Действие по подразбиране

en: Xfce Notification Daemon
bg: Демон за уведомленията на Xfce

en: Notification Preview
bg: Преглед на уведомление

en: This is what notifications will look like
bg: Уведомлението ще изглежда по този начин

en: Button
bg: Бутон

en: Notification preview failed
bg: Предварителният преглед на уведомленията е неуспешен

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете настройките на уведомяването за приложението "%s"?

en: Delete
bg: Изтриване

en: Forget Application
bg: Забравяне на приложението

en: Unspecified applications
bg: Неуточнени приложения

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
bg: <b>В момента се показват само спешни уведомления.</b>
    Регистрирането на уведомленията е %s

en: enabled
bg: включено

en: disabled
bg: изключено

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
bg: <big><b>В момента няма познати приложения.</b></big>
    Веднага, след, като някое приложение изпрати уведомление,
    то ще се появи в този списък.

en: Display version information
bg: Показване на информация за версията

en: Settings manager socket
bg: Гнездо за мениджъра на настройките

en: Type '%s --help' for usage.
bg: Въведете „%s --help“ за показване на потребителското ръководство.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
bg: Разпространява се под условията на GNU General Public License версия 2

en: Please report bugs to %s.
bg: Моля, докладвайте грешки на %s.

en: Settings daemon is unavailable
bg: Демонът за настройките е недостъпен

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
bg: <big><b>Празен запис</b></big>
    Няма записани уведомления.

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Refresh the notification log
bg: Обновяване на лога с уведомлениета

en: Clear the notification log
bg: Изчистване на лога с уведомленията

en: Mark All Read
bg: Маркиране на всички прочетене

en: Mark all unread notifications as read
bg: Маркирайте всички непрочетени известия като прочетени

en: Mark log entry _read
bg: Маркирайте запис в регистрационния файл като _прочетен

en: Yesterday and before
bg: Вчера или преди това

en: Loading more log entries...
bg: Зареждат се още записи в дневника...

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
bg: Услугата за уведомления не е стартирана. Уведомленията няма да бъдат показвани.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
bg: <b>В момента се показват само спешните уведомления.</b>

en: Fade out
bg: Избледняване

en: _Slide out
bg: _Плъзгане

en: Do not disturb
bg: Не ме притеснявайте

en: <b>Behavior</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: <b>Animations</b>
bg: <b>Анимации</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
bg: По подразбиране, уведомлениета ще бъдат показвани на дисплея на който се намира показалеца на мишката.

en: Show notifications on
bg: Покажи уведомления на

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
bg: Настройката „Активиране на звуците за събития“ в диалоговия прозорец „Настройки на външния вид“ трябва да бъде отметната, за да чувате звуците за известия

en: _Mute sounds
bg: _Заглушаване на звуците

en: Always show percent-value notifications
bg: Винаги да се показват уведомления в процентна стойност

en: When displaying notifications, show
bg: При показване на известия, показване

en: icon, summary, and body
bg: икона, резюме и обект

en: icon and summary
bg: икона и резюме

en: icon and application name
bg: икона и име на приложение

en: monitor with mouse pointer
bg: монитор с показалеца на мишката

en: primary monitor
bg: главен монитор

en: all monitors
bg: всички монитори

en: General
bg: Общи

en: seconds
bg: секунди

en: _Opacity
bg: _Непрозрачност

en: Default _position
bg: Позиция по подразбиране

en: Top left
bg: Горе вляво

en: Bottom left
bg: Долу вляво

en: Top right
bg: Горе вдясно

en: Bottom right
bg: Долу вдясно

en: Top center
bg: Центриране отгоре

en: Bottom center
bg: Центриране отдолу

en: _Theme
bg: _Тема

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
bg: Показване на резюмето и основния текст на известието, когато известието е процентна стойност, като сила на звука или яркост на екрана

en: Show text with percent _values
bg: Показване на текст с процентни стойности

en: Date/time _format
bg: Формат на час/дата

en: Locale default
bg: Локализация по подразбиране

en: Relative times
bg: Относителни времена

en: Custom
bg: Потребителски

en: Show _Preview
bg: Покажи предварителен преглед

en: _Disappear after
bg: _Изчезване след

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
bg: Когато създават известие, приложенията могат да поискат колко време искат известието да остане на екрана. Тази настройка контролира дали тази заявка се зачита или не.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
bg: Зачитане на времето„Изчезване след“, заявено от приложението

en: <b>Per-application notification settings</b>
bg: <b>Настройки на уведомяването за всяко приложение</b>

en: Applications
bg: Приложения

en: Log notifications
bg: Лог с уведомления

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
bg: само по време на „Не ме безпокойте“ или когато обектите за уведомяване не се показват

en: always
bg: винаги

en: Log applications
bg: Лог на приложенията

en: all
bg: всички

en: all except blocked
bg: всички с изключение на блокираните

en: only blocked
bg: само блокираните

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
bg: Максималният брой записи, които трябва да се запазят в дневника.

en: Log size limit
bg: Ограничаване размера на дневника

en: Log
bg: Лог

en: Mute application
bg: Заглушаване на приложението

en: Allow urgent notifications
bg: Разрешаване на спешни уведомления

en: Include in log
bg: Включване в дневника

en: Customize how notifications appear on your screen
bg: Настройване на изгледа на уведомленията на екрана
