Xfce Apps - en to ca translation catalogue (133 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
ca: Realment voleu netejar el registre de notificacions?

en: Clear notification log
ca: Neteja el registre de notificacions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Clear
ca: Neteja

en: include icon cache
ca: inclou la memòria cau d'icones

en: Now
ca: Ara

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Unable to open the following url: %s
ca: No es pot obrir el següent URL: %s

en: This is the notification plugin
ca: Aquest és un connector de notificació

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
ca: Drets d'autor © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
ca: <b>_No molestar</b>

en: Unable to open notification log
ca: No es pot obrir el registre de notificacions

en: No unread notifications
ca: Sense notificacions per llegir

en: No notifications
ca: Sense notificacions

en: _Clear log
ca: _Neteja el registre

en: _Mark all read
ca: _Marca-les totes com a llegides

en: _Notification settings…
ca: Ajusts de les _notificacions...

en: Notification Plugin Settings
ca: Ajusts del connector de notificacions

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Notification icon size
ca: Mida de la icona de notificació

en: Number of notifications to show
ca: Nombre de notificacions a mostrar

en: Only show notifications from today
ca: Mostra només les notificacions d'avui

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
ca: Oculta el diàleg de confirmació de «Neteja el registre»

en: Hide panel button when no unread notifications
ca: Oculta el panell de botons quan no hi hagi notificacions per llegir

en: Appearance
ca: Aparença

en: Show in menu
ca: Mostra al menú

en: All notifications
ca: Totes les notificacions

en: Unread notifications
ca: Notificacions per llegir

en: Behavior
ca: Comportament

en: After showing the menu
ca: Després de mostrar el menú

en: Mark all log entries read
ca: Marca totes les entrades de registre com a llegides

en: Mark shown log entries read
ca: Marca les entrades de registres mostrades com a llegides

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Notification Plugin
ca: Connector de notificacions

en: Notification plugin for the Xfce panel
ca: Connector de notificacions per al tauler de Xfce

en: Xfce Notify Daemon
ca: Dimoni de notificacions de Xfce

en: Unknown option "%s"
ca: Opció desconeguda: «%s»

en: Unable to start notification daemon
ca: No es pot iniciar el dimoni de notificacions

en: Another notification daemon is running, exiting
ca: Ja hi ha un altre dimoni de notificacions executant-se, se surt

en: Log is unavailable
ca: El registre no està disponible

en: Log entry not found
ca: No s'ha trobat l'entrada de registre

en: The notification log directory (%s) is not a directory
ca: El directori de registre de notificacions (%s) no és un directori

en: Failed to open notification log: %s
ca: No s'ha pogut obrir el registre de notificacions: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
ca: Error en preparar la sentència SQL: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
ca: caràcters posteriors al final de la sentència

en: Failed to create 'notifications' table: %s
ca: Error en crear la taula «notificacions»: %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
ca: Error en crear l'índex de marques de temps de la base de dades: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
ca: Error en crear l'índex is_read a la base de dades: %s

en: Default Action
ca: Acció predeterminada

en: Xfce Notification Daemon
ca: Dimoni de notificacions de l'Xfce

en: Notification Preview
ca: Vista prèvia de la notificació

en: This is what notifications will look like
ca: Així és com es veuran les notificacions

en: Button
ca: Botó

en: Notification preview failed
ca: Ha fallat la vista prèvia de la notificació

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar els paràmetres de notificacions per a l'aplicació «%s»?

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Forget Application
ca: Oblida l'aplicació

en: Unspecified applications
ca: Aplicacions no especificades

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
ca: <b>Actualment només es mostren notificacions urgents.</b>
    El registre de notificacions està %s.

en: enabled
ca: habilitat

en: disabled
ca: inhabilitat

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
ca: <big><b>Actualment no hi ha aplicacions conegudes.</b></big>
    Tan aviat com una aplicació enviï una notificació
    apareixerà en aquesta llista.

en: Display version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: Type '%s --help' for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per a l'ús.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
ca: Publicat sota els termes de la «GNU General Public License», versió 2

en: Please report bugs to %s.
ca: Informeu els errors a %s.

en: Settings daemon is unavailable
ca: El dimoni d'ajusts no està disponible

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
ca: <big><b>Registre buit</b></big>
    Encara no s'ha registrat cap notificació.

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh the notification log
ca: Refresca el registre de notificacions

en: Clear the notification log
ca: Neteja el registre de notificacions

en: Mark All Read
ca: Marca-les totes com a llegides

en: Mark all unread notifications as read
ca: Marca totes les notificacions no llegides com llegides

en: Mark log entry _read
ca: Marca l'entrada de _registre com llegida

en: Yesterday and before
ca: Ahir i abans

en: Loading more log entries...
ca: Carregant més entrades de registre...

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
ca: No s'està executant el servei de les notificacions. No es mostraran les notificacions.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
ca: <b>Actualment només es mostren les notificacions urgents.</b>

en: Fade out
ca: Esvaïment

en: _Slide out
ca: Lli_sca cap a fora

en: Do not disturb
ca: No molestar

en: <b>Behavior</b>
ca: <b>Comportament</b>

en: <b>Animations</b>
ca: <b>Animacions</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
ca: Per defecte, les bombolles de notificació es mostraran a la pantalla que es troba el punter del ratolí.

en: Show notifications on
ca: Mostra les notificacions a la

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
ca: El paràmetre «Habilita els sons d'esdeveniments» del diàleg de Preferències d'aparença ha d'estar marcat per a sentir els sons de les notificacions

en: _Mute sounds
ca: _Apaga els sons

en: Always show percent-value notifications
ca: Mostra sempre les notificacions de valors percentuals

en: When displaying notifications, show
ca: En mostrar les notificacions, ensenya

en: icon, summary, and body
ca: icona, resum i cos

en: icon and summary
ca: icona i resum

en: icon and application name
ca: icona i nom de l'aplicació

en: monitor with mouse pointer
ca: monitor amb el punter del ratolí

en: primary monitor
ca: monitor primari

en: all monitors
ca: tots els monitors

en: seconds
ca: segons

en: _Opacity
ca: _Opacitat

en: Default _position
ca: _Posició predeterminada

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: _Theme
ca: _Tema

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
ca: Mostra el resum i el cos de la notificació quan sigui un valor en percentual, com el volum del so o la lluentor de la pantalla.

en: Show text with percent _values
ca: Mostra el text amb els _valors percentuals

en: Date/time _format
ca: _Format de data i hora

en: Locale default
ca: Configuració local predeterminada

en: Relative times
ca: Hores relatives

en: Custom
ca: Personalitza

en: Show _Preview
ca: Mostra la vista _prèvia

en: _Disappear after
ca: _Desapareix després de

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
ca: Les aplicacions poden demanar durant quan de temps s'ha de mantenir la notificació a la pantalla en crear-la. Aquest paràmetre controla si es tindrà en compte o no la petició.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
ca: Tingues en compte la petició de «Desapareix després de» per part de l'aplicació

en: <b>Per-application notification settings</b>
ca: <b>Paràmetres de notificacions per aplicació</b>

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Log notifications
ca: Enregistrament de les notificacions

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
ca: només durant «No molestar», o quan no es mostri el cos de les notificacions

en: always
ca: sempre

en: Log applications
ca: Enregistrament de les aplicacions

en: all
ca: totes

en: all except blocked
ca: totes excepte les bloquejades

en: only blocked
ca: només les bloquejades

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
ca: Nombre màxim d'entrades a mantenir al registre.

en: Log size limit
ca: Mida màxima del registre

en: Log
ca: Registre

en: Mute application
ca: Silencia l'aplicació

en: Allow urgent notifications
ca: Permet notificacions urgents

en: Include in log
ca: Inclou al registre

en: Customize how notifications appear on your screen
ca: Personalitzeu com es mostren les notificacions
