Xfce Apps - en to el translation catalogue (135 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
el: Θέλετε πραγματικά να αφαιρέσετε όλες τις καταγραφές;

en: Clear notification log
el: Αφαίρεση καταγραφών

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Clear
el: Αφαίρεση

en: include icon cache
el: συμπεριλαμβάνεται η κρυφή μνήμη των εικονιδίων

en: Now
el: Τώρα

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Unable to open the following url: %s
el: Αδύνατη η πρόσβαση στη διεύθυνση: %s

en: This is the notification plugin
el: Αυτό είναι το πρόσθετο ειδοποιήσεων

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
el: Πνευματικά δικαιώματα © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
el: <b>_Μην ενοχλείτε</b>

en: Unable to open notification log
el: Αδύνατη η πρόσβαση στο αρχείο καταγραφών

en: No unread notifications
el: Δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις μη αναγνωσμένες

en: No notifications
el: Δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις

en: _Clear log
el: Α_φαίρεση καταγραφών

en: _Mark all read
el: _Σημείωση όλων ως αναγνωσμένες

en: _Notification settings…
el: Ρυθμίσεις ει_δοποιήσεων…

en: Notification Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις πρόσθετου ειδοποιήσεων

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Notification icon size
el: Μέγεθος εικονιδίου ειδοποίησης

en: Number of notifications to show
el: Πλήθος ειδοποιήσεων

en: Only show notifications from today
el: Εμφάνιση μόνο των σημερινών ειδοποιήσεων

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
el: Απόκρυψη του παραθύρου επιβεβαίωσης 'Αφαίρεση καταγραφών'

en: Hide panel button when no unread notifications
el: Απόκρυψη του κουμπιού στο ταμπλό όταν δεν υπάρχουν μη αναγνωσμένες ειδοποιήσεις

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Show in menu
el: Εμφάνιση στο μενού

en: All notifications
el: Όλες οι ειδοποιήσεις

en: Unread notifications
el: Μη αναγνωσμένες ειδοποιήσεις

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: After showing the menu
el: Μετά την εμφάνιση του μενού

en: Mark all log entries read
el: Σημείωση ως αναγνωσμένες όλων των καταχωρήσεων

en: Mark shown log entries read
el: Σημείωση ως αναγνωσμένες όλων των εμφανιζόμενων καταχωρήσεων

en: Do nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Notification Plugin
el: Πρόσθετο ειδοποιήσεων

en: Notification plugin for the Xfce panel
el: Πρόσθετο ειδοποιήσεων για το ταμπλό του Xfce

en: Xfce Notify Daemon
el: Υπηρεσία ειδοποιήσεων Xfce

en: Unknown option "%s"
el: Άγνωστη επιλογή "%s"

en: Unable to start notification daemon
el: Αδύνατη η εκκίνηση της υπηρεσίας ειδοποιήσεων

en: Another notification daemon is running, exiting
el: Μια άλλη υπηρεσία ειδοποιήσεων είναι σε λειτουργία, έξοδος

en: Log is unavailable
el: Η καταγραφή δεν είναι διαθέσιμη

en: Log entry not found
el: Δεν βρέθηκαν καταχωρήσεις

en: The notification log directory (%s) is not a directory
el: Το (%s) δεν είναι κατάλογος

en: Failed to open notification log: %s
el: Απέτυχε το άνοιγμα του αρχείου καταγραφών: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
el: Απέτυχε η προεργασία της εντολής SQL: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
el: χαρακτήρες στο τέλος της εντολής

en: Failed to create 'notifications' table: %s
el: Απέτυχε η δημιουργία του πίνακα 'ειδοποιήσεις': %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
el: Απέτυχε η δημιουργία χρονικού ευρετηρίου της βάσης δεδομένων: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
el: Απέτυχε η δημιουργία ευρετηρίου ανα_γνωσμένων της βάσης δεδομένων: %s

en: Default Action
el: Ενέργεια

en: Xfce Notification Daemon
el: Υπηρεσία ειδοποίσεων του Xfce

en: Notification Preview
el: Προεπισκόπηση ειδοποιήσεων

en: This is what notifications will look like
el: Έτσι θα φαίνονται οι ειδοποιήσεις

en: Button
el: Κουμπί

en: Notification preview failed
el: Απέτυχε η προεπισκόπηση των ειδοποιήσεων

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τις ρυθμίσεις ειδοποίησης για την εφαρμογή "%s";

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Forget Application
el: Παράλειψη εφαρμογής

en: Unspecified applications
el: Μη καθορισμένες εφαρμογές

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
el: <b>Εμφανίζονται μόνο οι επείγουσες ειδοποιήσεις.</b>
    Η καταγραφή είναι %s.

en: enabled
el: ενεργοποιημένη

en: disabled
el: απενεργοποιημένη

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
el: <big><b>Δεν υπάρχουν εφαρμογές.</b></big>
    Όταν μια εφαρμογή στείλει ειδοποίηση
    θα εμφανιστεί εδώ.

en: Display version information
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης

en: Settings manager socket
el: Διαχείριση ρυθμίσεων υποδοχής

en: SOCKET_ID
el: _ID ΥΠΟΔΟΧΗΣ

en: Type '%s --help' for usage.
el: Για πληροφορίες χρήσης πληκτρολογήστε '%s --help'.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
el: Διανέμεται υπό τους όρους της Δημόσιας άδειας GNU, έκδοση 2

en: Please report bugs to %s.
el: Παρακαλώ αναφέρετε τα σφάλματα στο %s.

en: Settings daemon is unavailable
el: Η υπηρεσία ρυθμίσεων δεν είναι διαθέσιμη

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
el: <big><b>Κενό αρχείο καταγραφών</b></big>
    Δεν υπάρχουν προς το παρόν καταγραφές.

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Refresh the notification log
el: Ανανέωση

en: Clear the notification log
el: Αφαίρεση όλων

en: Mark All Read
el: Σημείωση όλων ως αναγνωσμένες

en: Mark all unread notifications as read
el: Σημείωση όλων των μη αναγνωσμένων ειδοποιήσεων ως αναγνωσμένες

en: Mark log entry _read
el: Σημείωση ως ανα_γνωσμένη

en: Yesterday and before
el: Χθες και παλαιότερα

en: Loading more log entries...
el: Φόρτωση περισσότερων καταχωρήσεων...

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
el: Η υπηρεσία ειδοποιήσεων δεν εκτελείται. Δεν θα εμφανιστούν ειδοποιήσεις.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
el: <b>Εμφανίζονται μόνο οι επείγουσες ειδοποιήσεις.</b>

en: Fade out
el: Ξεθώριασμα

en: _Slide out
el: _Ολίσθηση

en: Do not disturb
el: Μην ενοχλείτε

en: <b>Behavior</b>
el: <b>Συμπεριφορά</b>

en: <b>Animations</b>
el: <b>Εφέ κίνησης</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
el: Από προεπιλογή, οι ειδοποιήσεις θα εμφανίζονται στην οθόνη όπου βρίσκεται ο δείκτης του ποντικιού.

en: Show notifications on
el: Εμφάνιση ειδοποιήσεων σε

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
el: Για να ακούσετε ήχους ειδοποίησης, πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Ενεργοποίηση ήχων συμβάντων" στις προσωπικές σας ρυθμίσεις Εμφάνιση

en: _Mute sounds
el: _Σιωπή ήχων

en: Always show percent-value notifications
el: Εμφάνιση των τιμών σε ποσοστά

en: When displaying notifications, show
el: Εμφάνιση στις ειδοποιήσεις

en: icon, summary, and body
el: εικονιδίου, περιγραφής και πλαισίου

en: icon and summary
el: εικονιδίου και περιγραφής

en: icon and application name
el: εικονιδίου και ονόματος εφαρμογής

en: monitor with mouse pointer
el: οθόνη όπου βρίσκεται ο δείκτης του ποντικιού

en: primary monitor
el: κύρια οθόνη

en: all monitors
el: όλες τις οθόνες

en: General
el: Γενικά

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: _Opacity
el: _Διαφάνεια

en: Default _position
el: _Τοποθέτηση

en: Top left
el: Επάνω αριστερά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Top right
el: Επάνω δεξιά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Top center
el: Επάνω στο κέντρο

en: Bottom center
el: Κάτω στο κέντρο

en: _Theme
el: _Θέμα

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
el: Εμφάνιση περιγραφής και πλαισίου ειδοποίησης όταν η τιμή είναι σε ποσοστά, όπως στην ένταση του ήχου και στη φωτεινότητα της οθόνης

en: Show text with percent _values
el: Εμφάνιση κειμένου στις τιμές σε πο_σοστά

en: Date/time _format
el: Μορ_φή ημερομηνίας/ώρας

en: Locale default
el: Προεπιλογή γλώσσας

en: Relative times
el: Σχετικοί χρόνοι

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Show _Preview
el: Εμφάνιση _προεπισκόπησης

en: _Disappear after
el: _Εξαφάνιση μετά από

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
el: Κατά τη δημιουργία μιας ειδοποίησης, οι εφαρμογές μπορούν να ζητήσουν πόσο χρόνο θα ήθελαν να παραμείνει η ειδοποίηση στην οθόνη. Αυτή η ρύθμιση ελέγχει αν αυτό το αίτημα ικανοποιείται ή όχι.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
el: Αποδοχή του αιτήματος εφαρμογών "Εξαφάνιση μετά από"

en: <b>Per-application notification settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις ειδοποίησης ανά εφαρμογή</b>

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Log notifications
el: Καταγραφή ειδοποιήσεων

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
el: μόνο όταν είναι ενεργό το "Μην ενοχλείτε", ή όταν δεν εμφανίζονται τα πλαίσια των ειδοποιήσεων

en: always
el: πάντα

en: Log applications
el: Καταγραφή εφαρμογών

en: all
el: όλες

en: all except blocked
el: όλες εκτός από τις αποκλεισμένες

en: only blocked
el: μόνο οι αποκλεισμένες

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
el: Ο μέγιστος αριθμός καταχωρίσεων που θα διατηρούνται στο αρχείο καταγραφής.

en: Log size limit
el: Μέγιστος αριθμός εγγραφών

en: Log
el: Καταγραφή

en: Mute application
el: Σιωπή εφαρμογής

en: Allow urgent notifications
el: Επιτρέπονται οι επείγουσες ειδοποιήσεις

en: Include in log
el: Συμπεριλαμβάνεται στη καταγραφή

en: Customize how notifications appear on your screen
el: Προσαρμογή του τρόπου εμφάνισης των ειδοποιήσεων στην οθόνη
