Xfce Apps - en to fi translation catalogue (78 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää ilmoituslokin?

en: Clear notification log
fi: Tyhjennä ilmoitusloki

en: Cancel
fi: Peru

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: include icon cache
fi: sisällytä kuvakkeiden välimuisti

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Unable to open the following url: %s
fi: Ei voitu avata osoitetta: %s

en: This is the notification plugin
fi: Tämä on ilmoituslisäosa

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
fi: Tekijänoikeus © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
fi: <b>_Älä häiritse</b>

en: No notifications
fi: Ei ilmoituksia

en: _Clear log
fi: _Tyhjennä loki

en: _Notification settings…
fi: _Ilmoitusasetukset...

en: Notification Plugin Settings
fi: Ilmoituslisäosan asetukset

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Close
fi: _Sulje

en: Number of notifications to show
fi: Näytettävien ilmoitusten määrä

en: Only show notifications from today
fi: Näytä vain tämän päivän ilmoitukset

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Behavior
fi: Toiminta

en: Notification Plugin
fi: Ilmoituslisäosa

en: Notification plugin for the Xfce panel
fi: Ilmoituslisäosa Xfce:n paneelille

en: Xfce Notify Daemon
fi: Xfce:n ilmoituspalvelu

en: Unknown option "%s"
fi: Tuntematon valitsin "%s"

en: Unable to start notification daemon
fi: Ilmoituspalvelua ei voi käynnistää

en: Another notification daemon is running, exiting
fi: Toinen ilmoitussovellus on käynnissä, poistutaan

en: Notification Preview
fi: Ilmoituksen esikatselu

en: This is what notifications will look like
fi: Tältä ilmoitus näyttää

en: Button
fi: Painike

en: Notification preview failed
fi: Ilmoituksen esikatselua ei voi näyttää

en: Delete
fi: Poista

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
fi: <b>Vain kiireelliset ilmoitukset näytetään.</b>
    Ilmoituslogi on %s.

en: enabled
fi: käytössä

en: disabled
fi: pois käytöstä

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
fi: <big><b>Tunnettuja sovelluksia ei ole</b></big>
    Sovellus lisätään tälle listalle
    heti kun se lähettää ilmoituksen.

en: Display version information
fi: Näytä versiotiedot

en: Settings manager socket
fi: Asetustenhallinnan pistoke

en: SOCKET_ID
fi: PISTOKE

en: Type '%s --help' for usage.
fi: Saat käyttöohjeita komennolla "%s --help".

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
fi: Julkaistu GNU GPL -lisenssin version 2 ehdoilla

en: Please report bugs to %s.
fi: Ilmoita ohjelmavirheistä osoitteeseen %s.

en: Settings daemon is unavailable
fi: Asetuspalveluun ei saa yhteyttä

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
fi: <big><b>Tyhjä loki</b></big>
    Lokissa ei ole vielä yhtään ilmoitusta.

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh the notification log
fi: Päivitä ilmoitusloki

en: Clear the notification log
fi: Tyhjennä ilmoitusloki

en: Yesterday and before
fi: Eilen ja sitä ennen

en: always
fi: aina

en: all
fi: kaikki

en: all except blocked
fi: kaikki paitsi estetyt

en: only blocked
fi: vain estetyt

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Top left
fi: Vasen yläkulma

en: Bottom left
fi: Vasen alakulma

en: Top right
fi: Oikea yläkulma

en: Bottom right
fi: Oikea alakulma

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
fi: Ilmoituspalvelu ei ole käynnissä. Ilmoituksia ei näytetä.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
fi: <b>Tällä hetkellä vain kiireelliset ilmoitukset näytetään.</b>

en: Fade out
fi: Häivytä pois

en: _Slide out
fi: Liu'uta pois

en: Do not disturb
fi: Älä häiritse

en: <b>Behavior</b>
fi: <b>Toiminta</b>

en: <b>Animations</b>
fi: <b>Animaatiot</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
fi: Oletuksena ilmoitukset näytetään näytöllä, jolla hiiren osoitin sijaitsee.

en: Show notifications on
fi: Näytä ilmoitukset

en: General
fi: Yleiset

en: seconds
fi: sekuntia

en: _Opacity
fi: _Peittävyys:

en: Default _position
fi: _Oletussijainti:

en: _Theme
fi: _Teema

en: Show _Preview
fi: _Esikatselu

en: _Disappear after
fi: _Katoamisviive:

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Log notifications
fi: Tallenna lokiin ilmoitukset

en: Log applications
fi: Tallenna lokiin sovellukset

en: Log size limit
fi: Lokin kokoraja

en: Log
fi: Käytä lokia

en: Customize how notifications appear on your screen
fi: Mukauta näytöllesi ilmestyvien ilmoitusten toimintaa
